Son Dakika Haberleri: Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" Başvurular Başladı

Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" Başvurular Başladı

2 yıl önce

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl dördüncüsü takdim edilecek "Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" başvuruları başladı.

Talat Sait Halman Çeviri Ödülü

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl dördüncüsü takdim edilecek "Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" başvuruları başladı.


Nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek amacıyla düzenlenen etkinlikte, eserler yazar Doğan Hızlan başkanlığındaki Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek.


Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı olan ve dört yıl önce vefat eden Talat Sait Halman anısına başlatılan "Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" nün sahibine 20 bin lira destek sağlanacak.


Ödülün sahibi, Sevin Okyay, Ayşe Sarısayın, Yiğit Bener ve Kaya Genç'ten oluşan Seçici Kurul tarafından aralık ayında açıklanacak.


"Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" için yayınevleri veya çevirmenler tarafından öykü ve roman türünde yapılan başvurular, 28 Eylül'e kadar kabul edilecek.


Geçen yıl verilen ödüle, James Joyce'un "Finnegans Wake" eserinin "Finnegan Uyanması" çevirisiyle Fuat Sevimay layık görülmüştü.

Haber Yayın Tarihi: 05.09.2018 12:17 Kaynak: AASuriye'de ateşkes anlaşmasına Esed yönetiminden ilk yorum: ABD ile Türkiye'nin anlaşması muğlak
Ateşkes anlaşması sonrası Trump'tan yaptırım açıklaması: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara gerek olmayacak ABD ile Türkiye'nin mutabakatı üzerine Rusya'dan ilk tepki: Suriye'nin ve Türkiye'nin güvenliğini garanti edecek şartlar oluşturulmalı