Talât Sait Halman "KAHRAMANLAR ve Soytarılar" İle Anıldı - Son Dakika

Talât Sait Halman "KAHRAMANLAR ve Soytarılar" İle Anıldı

19.01.2015 14:53
Talât Sait Halman

İBB Şehir Tiyatroları önceki gece Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen saygı gecesi ile şair, çevirmen, akademisyen Talât Sait Halman'ı andı.

"Şair Talât Sait Halman'dan Dilimize Shakespeare'in Dünyası" başlıklı etkinlikte Halman'ın Shakespeare eserlerinden seçtiği tirat ve soneleri, Shakespeare'e dair anı ve anlatıları, dünya ve Türkiye'deki oyunlarda yer almış pek çok komik hikâyeyle harmanladığı "Kahramanlar ve Soytarılar" isimli oyunu okundu.

Yazılışının 30.yılında şair Talât Sait Halman'ın anısına sahneye taşınan "Kahramanlar ve Soytarılar"a Aliye Uzunatağan, Ani İpekkaya, Defne Halman, Derya Alabora, Engin Alkan, Erhan Yazıcıoğlu, Genco Erkal, Göksel Kortay, Gülriz Sururi, Hümay Güldağ, Kadriye Kenter, Levent Öktem, Mehmet Ali Kaptanlar, Meral Çetinkaya, Muhammet Uzuner, Murat Garibağaoğlu, Orhan Alkaya, Osman Wöber, Selçuk Yöntem, Taner Barlas, Taner Birsel, Tilbe Saran, Tomris İncer, Toron Karacaoğlu, Ülkü Duru, Yetkin Dikinciler, Zafer Ergin, Zeliha Berksoy, Zihni Göktay gibi tiyatronun usta isimleri ses verdi.

Yönetmenliği Yiğit Sertdemir, müzikleri Selim Atakan'a ait olan gece, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Müdürü Şevket Demirkaya'nın ev sahipliğinde Yaşar Özel, İzzet Günay, Füsun Önal, Binnaz Ergin, Ayşın Candan, Ayşen İnci gibi isimlerin katılımı ile gerçekleşti.

Talât Sait Halman KAHRAMANLAR ve Soytarılar İle Anıldı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Talât Sait Halman 'KAHRAMANLAR ve Soytarılar' İle Anıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı bekleniyor, kar kalınlığı 20 - 40 cm arasında olacak Yeni yılla birlikte normalleşme adımları atmaya başladılar! İşte bankaların güncel mesai saatleri MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı Erdoğan'ın imzasıyla 3 bin 91 projeye 138,3 milyar TL ödenek tahsis edildi Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti