Taliban, Afganistan Hükümeti ile Barış Görüşmelerini Yalanladı - Son Dakika

Taliban, Afganistan Hükümeti ile Barış Görüşmelerini Yalanladı

17.02.2012 18:01
Taliban, Afganistan Hükümeti ile Barış Görüşmelerini Yalanladı, System.String[]

Taliban, Afganistan hükümeti ile barış görüşmelerinde bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Taliban, Afganistan hükümeti ile barış görüşmelerinde bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı. Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Afgan hükümetinin ABD ile birlikte Taliban ile gizli üçlü görüşme gerçekleştirdiğini söylemişti.

Afganistan basınında yer alan habere göre, Taliban'ın sözcüsü Zabiullah Mücahid, Kabil yönetimi ile barış görüşmelerinde bulunmadıklarını açıklayarak, "Karzai yönetimi ile görüşme yapma niyetleri olmadığını" belirtti. Karzai'nin açıklamalarını propaganda adlandıran Mücahid, Afgan hükümeti ile görüşmelerde bulunanların sahte Taliban olduğunu iddia etti.

Taliban, daha önce ise ABD ile Katar'da barış görüşmeleri yaptığını açıklamıştı.

Afgan lider Karzai, The Wall Street Journal gazetesine verdiği söyleşide, Taliban ile gizli görüşmelere başladıklarını belirtmişti. Karzai, görüşmeye ABD'nin yanı sıra Afgan hükümetinin de katıldığını kaydetmişti. Taliban, ABD'nin kuklası olarak gördüğü Afganistan hükümeti ile görüşme masasına oturmayı kabul etmiyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Taliban, Afganistan Hükümeti ile Barış Görüşmelerini Yalanladı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı