Taliban Kabul Ederse Ateşkes Yapabiliriz" - Son Dakika

Taliban Kabul Ederse Ateşkes Yapabiliriz"

20.06.2018 13:07
Taliban Kabul Ederse Ateşkes Yapabiliriz

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban'ın kabul etmesi durumunda ateşkes yapabileceklerini söyledi.

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban'ın kabul etmesi durumunda ateşkes yapabileceklerini söyledi.

Gani, başkent Kabil'de Barış Yolcusu üyeleriyle yaptığı görüşmede, barış görüşmelerini Taliban'ın istediği herhangi bir yerde yapabileceklerini belirtti.

Taliban'ın kabul etmesi durumunda bir yıllık ateşkes imzalayabileceklerini kaydeden Gani, Taliban liderleriyle ne zaman ve nerede isterlerse barış müzakerelerini başlatmaya hazır olduklarını kaydetti.

Gani, Taliban liderlerine seslenerek, "Siz de Afgan'sanız buyurun sorunları kendi aramızda çözelim." dedi.

Seçim yollarının açık olduğunu aktaran Gani, savaşın sonunun olmadığını vurguladı.

Ateşkes kararı

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, daha önce yaptığı açıklamada, 20 Haziran'a kadar Taliban'a yönelik geçici ateşkes kararı alındığını kaydetmişti. Gani, bayramın ikinci günü ateşkes kararını süresiz uzattığını açıklamıştı.

Taliban da 2001'deki ABD işgalinin ardından ilk kez ateşkes ilan ederek Ramazan Bayramı'nda 3 günlük ateşkes kararı almıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Taliban Kabul Ederse Ateşkes Yapabiliriz' - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Başakşehir teknik heyetinin mağlubiyet sözleri Beşiktaşlıları kızdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fitne ateşi" yorumu sonrası AK Partili isimlerden Arınç'a peş peşe istifa çağrısı Öfkelenen koca, hareket halindeki araçtan eşini attı! Talihsiz kadın feci şekilde can verdi