"Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi" ile Ayağa Kalktı - Son Dakika

"Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi" ile Ayağa Kalktı

12.07.2012 16:17

Yürümeyi ve hareket etmeyi zorlaştıran "ülseratif kolit" hastalığına yakalanan ve kansere yakalanma eğilimi gösteren 53 yaşındaki Mustafa Bayraktar, ilaçların yanı sıra doğal bitkisel desteklerden oluşan tedaviyle şifa buldu.

Yürümeyi ve hareket etmeyi zorlaştıran "ülseratif kolit" hastalığına yakalanan ve kansere yakalanma eğilimi gösteren 53 yaşındaki Mustafa Bayraktar, ilaçların yanı sıra doğal bitkisel desteklerden oluşan tedaviyle şifa buldu.

Ülseratif kolit hastalığına yakalanan İzmirli Mustafa Bayraktar (53), Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı-Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canfeza Sezgin'in doğal bitkisel desteklerden oluşan tamamlayıcı tedavisi ile ayağa kalktığını söyledi.

Avrupa ve Amerika'da gelişmiş birçok ülkelerde tamamlayıcı bitkisel tedavinin uygulandığını ifade eden Sezgin, şunları söyledi:

"Öncelikle alternatif tıp diye bir şey yoktur. Tıp bir tanedir. Sadece geleneksel olarak uygulanan yöntemleri bilimsel tıp içinde de kullanıyoruz. Özellikle kanser ve dahili hastalarda tamamlayıcı tıbbın bitkisel tedavisi ile ilgili uygulamalar kullanıyorum. Hipnoz ağrılı hastalıklarda kullanılabilir. İlaçların etkinliğini götürüyor."

Doç. Dr. Canfeza Sezgin, 13 yıldır kanlı ishal atakları olan Mustafa Bayraktar'a uyguladığı bitkisel tamamlayıcı tedavi ile hastanın yaşam standartını yükseltmeyi amaçladığını aktararak, "Kafamızdan uydurma diye bir şey yok. Kanser ve şeker hastalarının tedavisinde bunları tamamlayıcı olarak yüzde 60-70 oranında kullanıyoruz. Yaşam kalitesinde yüzde 20-30'lara varan bir artış yaşanıyor. Her hastaya her bitkiyi uygulamıyoruz. Mustafa Bayraktar bana 2 yıl önce geldi. Biz elimizde olan bulgularla kendisine bitkisel tamamlayıcı desteklerimizi verdik. Bitkisel ilaçların ağrıyı, halsizliği, yorgunluğu azaltıcı etkileri vardır. 1,5 yıllık tedavi sonucu kullandığı ilaçlarla birlikte hastanın yaşam kalitesi yükseldi" ifadelerini kullandı.

Tamamlayıcı bitkisel tedavi ile ayağa kalkan Bayraktar ise, "Kanserden daha kötü bir hastalığa yakalanmıştım. Yataktan kalkamıyordum. Tamamlayıcı tedaviden sonra ayağa kalktım. Şimdi günde iki saat yürüyorum. Güçsüzlüğüm yok oldu" diye konuştu. - İZMİR

 Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi ile Ayağa Kalktı
 Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi ile Ayağa Kalktı
 Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi ile Ayağa Kalktı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Tamamlayıcı Bitkisel Tedavi' ile Ayağa Kalktı - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye sınırında 'Mülteci akını' iddiası: Yakalanmamak için kaçıyorlar! Türkiye sınırında 'Mülteci akını' iddiası: Yakalanmamak için kaçıyorlar! Fatih Altaylı'dan, Mustafa Cengiz'e zehir zemberek sözler: Senin ar damarın var mı? Fatih Altaylı'dan, Mustafa Cengiz'e zehir zemberek sözler: Senin ar damarın var mı? Tüm servetini ABD'li eşine bıraktı, gayrimenkul zengini Tatlıcı ailesi karıştı! Tüm servetini ABD'li eşine bıraktı, gayrimenkul zengini Tatlıcı ailesi karıştı! Türk takımları için tehlike çanları çalıyor! Chelsea, Premier Ligi ilk 4'te bitiremezse Türkiye şampiyonu Avrupa'ya direkt gidemeyecek Türk takımları için tehlike çanları çalıyor! Chelsea, Premier Ligi ilk 4'te bitiremezse Türkiye şampiyonu Avrupa'ya direkt gidemeyecek Hiç akıllanmıyorlar! Bu görüntü korona nedeniyle ölülerin sokakta yakıldığı Hindistan'dan Hiç akıllanmıyorlar! Bu görüntü korona nedeniyle ölülerin sokakta yakıldığı Hindistan'dan Mehmet Günsür '20 yaş' akımına katıldı, Cem Yılmaz yaptığı yorumla kırdı geçirdi Mehmet Günsür '20 yaş' akımına katıldı, Cem Yılmaz yaptığı yorumla kırdı geçirdi Görevden alınan eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Kardemir'e yönetim kurulu üyesi oldu Görevden alınan eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Kardemir'e yönetim kurulu üyesi oldu Kalben'in kendisine Kalben'in kendisine "Zayıflasan keşke" diyen takipçisine verdiği yanıt paylaşım rekoru kırıyor
Advertisement