Son Dakika Haberleri: Tanzanya'da Yolcu Gemisi Battı: 42 Kişi Öldü, Ölü Sayısı 200'ü Geçebilir
BBC

Tanzanya'da Yolcu Gemisi Battı: 42 Kişi Öldü, Ölü Sayısı 200'ü Geçebilir

25 gün önce İlandır

Tanzanya'da Victoria Gölü'nde 400'den fazla yolcu taşıyan bir geminin batması sonucu en az 42 kişi öldü. Ölü sayısının 200'ü geçebileceği belirtilen faciada kurtarma ekipleri denizden ceset topluyor.

Tanzanya'da Victoria Gölü'nde 400'den fazla yolcu taşıyan bir geminin batması sonucu en az 42 kişi öldü. Ölü sayısının 200'ü geçebileceği belirtilen faciada kurtarma ekipleri denizden ceset topluyor.Bir yetkili Reuters ajansına ölü sayısının 200'ü geçebileceğini söyledi.

42 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 100 KİŞİ KURTARILDI

Geminin limana demirlerken, yolcuların bir kenara yığılması sonucu battığı belirtiliyor.Şimdiye kadar 42 kişi hayatını kaybetti ve 100 kişi kurtarılabildi. Kurtarılan yolculardan 32'sinin durumu ağır.

Bilet makinesi de kaybolduğu için kesin yolcu sayısı bilinmiyor.

ÖLÜ SAYISI 200'Ü GEÇEBİLİR

Perşembe öğleden sonra yaşanan faciada bölge sakinlerinin de katıldığı kurtarma çalışmalarına gece ara verildi. Geminin limana demirlerken, yolcuların bir kenara yığılması sonucu battığı belirtiliyor. Bir yetkili Reuters ajansına ölü sayısının 200'ü geçebileceğini söyledi.

Ukora ve Bugolara adaları arasındaki sahil şeridinde batan geminin kapasitesinden fazla yolcu aldığı söyleniyor.

"TANRI'YA DUA EDİYORUZ"

Adam Malima adlı bir yetkili, "Ölü sayısının çok yüksek olmaması için Tanrı'ya dua ediyoruz" dedi.

1996'DA 800'DEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

1996'da yine Victoria gölünde bir geminin batması sonucu 800'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Bu olay, tarihe en büyük deniz facialarından biri olarak geçmişti.

2012'DE EN AZ 145 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

2012'de de Zanzibar adasına giden ve kapasitesinden fazla yolcu taşıyan bir geminin Hint Okyanusu'nda alabora olması sonucu en az 145 kişi ölmüştü.

BBCAcun Ilıcalı, Yemekteyiz'le Benzer Formatta Program Sunan Zuhal Topal ve Kanala Dava Açacak Cinsel İlişki Sırasında Yataktan Düşen Kadın Felç Kalınca, Yatak Şirketine Dava Açtı

Son Dakika! Suudi Arabistan Başkonsolosu Ülkesine Döndü