Tanzanya'da ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk hayatını kaybetti - Son Dakika

Tanzanya'da ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk hayatını kaybetti

14.09.2020 13:59
Tanzanya'da ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk hayatını kaybetti, System.String[]

Tanzanya'nın kuzeyinde ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk yaşamını yitirdi.

Tanzanya'nın kuzeyinde ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk yaşamını yitirdi.

Kagera Bölge Komiseri Marco Kaguti, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede İngilizce eğitim yapan Byamungu İlkokulunun yatakhanelerinden birinde sabah saatlerinde çıkan yangında, 6 ile 12 yaş aralığında 10 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi.

Tüm binayı saran duman nedeniyle çocukların çaresiz kaldığını ve yangının her tarafı sarmasından ötürü bazı çocuklara ulaşılamadığını ifade eden Kaguti, 74 çocuğun kaldığı okulda polis ve itfaiye memurlarından oluşan bir ekibin yangının nedenini bulmak için soruşturma başlattığını aktardı.

Yetkililer ayrıca ölü sayısının artmasından endişe edildiğini bildirdi.

Ülkede daha önce de okul yangınlarında çok sayıda çocuk can vermiş, 2009'da bir okulda çıkan yangında 12 kız öğrenci hayatını kaybetmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tanzanya'da ilkokulda çıkan yangında 10 çocuk hayatını kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı