"Tarih Derslerinin Güvenirliği Toplumu Tatmin Etmiyor" - Son Dakika

"Tarih Derslerinin Güvenirliği Toplumu Tatmin Etmiyor"

05.01.2012 14:05

Pollmark ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Türkiye genelinde 2 bin 47 kişi üzerinde yapılan, 'Türk Halkının Sarıkamış Algısı Araştırması' sonuçlandı.

Pollmark ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Türkiye genelinde 2 bin 47 kişi üzerinde yapılan, 'Türk Halkının Sarıkamış Algısı Araştırması' sonuçlandı. Sonuçlara göre okutulan tarih dersleri güvenli bulunmuyor.

'Türk Halkının Sarıkamış Algısı Araştırması'nda, ankete katılanlara; eğitim kurumlarında okutulan tarih derslerinin ne ölçüde güvenilir bulunduğunu ölçmek amacıyla yöneltilen soruya verilen cevaplar dikkat çekti. Soruya cevap verenlerin yüzde 8,6'sı tarih derslerini hiç güvenilir bulmadığını, yüzde 12,8'i biraz güvendiğini, yüzde 31,2'si ise kısmen güvendiğini ifade etti. Bu durum Türkiye'de okutulan tarih derslerinin toplumun yarısından fazlasını, yüzde 52,6'lık önemli bir kesimini tatmin etmediğini ortaya koyuyor. Buna karşılık tarih derslerini çok fazla güvenilir bulduğunu ifade edenlerin oranı ise sadece yüzde 9,8 çıktı.

 Tarih Derslerinin Güvenirliği Toplumu Tatmin Etmiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Tarih Derslerinin Güvenirliği Toplumu Tatmin Etmiyor' - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı