Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de - Son Dakika

Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de

26.11.2012 13:20
Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de, System.String[]

Tarihçi akademisyenler Beyşehir'de incelemelerde bulundu.

Tarihçi akademisyenler Beyşehir'de incelemelerde bulundu.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden öğretim üyeleri, Beyşehir'in tarihi mekanlarında incelemelerde bulundu.

Ziyaret nedeniyle ilçeye gelen heyeti, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı karşıladı.

SÜ Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr.Hüseyin Muşmal'ın daveti üzerine gerçekleştirilen ziyarette, Prof.Dr. Muhittin Tuş başkanlığındaki 20 kişiden oluşan akademik heyet, yörenin tarihi ve kültürel dokusu üzerine incelemede bulundu.

Beyşehir yöresine ilişkin çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Hüseyin Muşmal, yaptığı açıklamada, tarih bölümünde görevli öğretim üyelerinin, tarihsel anlamda çok önemli bir yerleşim olan ilçedeki eserleri yerinde incelemek maktasıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yörenin tarihi ve kültürel mirasının üniversite çevrelerine anlatılması ve tanıtılmasının gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Muşmal, şunları kaydetti:

"Bu anlamda yeni projelerin üretilmesi büyük önem taşıyor. Heyetteki akademisyenler arasında eskiçağ, ortaçağ, yeni ve yakın çağ ile Türkiye Cumhuriyeti tarihi alanlarında uzman olan isimler yer alıyor."

Muhabir: Şeref Yaşar

Yayıncı: Murat Aslan - KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı Koronavirüslü yolcu dayısının HES kodu ile seyahat etti, tüm otobüs karantinaya alındı Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi