Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de - Son Dakika

Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de

26.11.2012 14:09
Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de, System.String[]

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde görevli öğretim üyeleri, Beyşehir'in tarihi mekanlarında incelemelerde bulundu.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde görevli öğretim üyeleri, Beyşehir'in tarihi mekanlarında incelemelerde bulundu.

SÜ Edebiyat Fakültesi,Tarih Bölümü Öğretim Üyesi,Doç. Dr. Hüseyin Muşmal'ın daveti üzerine gerçekleştirilen ziyarette, Prof. Dr. Muhittin Tuş başkanlığındaki 20 kişiden oluşan akademik heyet, yörenin tarihi ve kültürel dokusu üzerine incelemede bulundu. Beyşehir yöresine ilişkin çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Hüseyin Muşmal, yaptığı açıklamada, tarih bölümünde görevli öğretim üyelerinin, tarihsel anlamda çok önemli bir yerleşim olan ilçedeki eserleri yerinde incelemek maksadıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yörenin tarihi ve kültürel mirasının üniversite çevrelerine anlatılması ve tanıtılmasının gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Muşmal, şunları kaydetti:

"Bu anlamda yeni projelerin üretilmesi büyük önem taşıyor. Heyetteki akademisyenler arasında eskiçağ, ortaçağ, yeni ve yakın çağ ile Türkiye Cumhuriyeti tarihi alanlarında uzman olan isimler yer alıyor."

Ziyaret nedeniyle ilçeye gelen heyeti, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı tarafından karşılandı. - KONYA

Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Milyonluk tazminattan feragat eden gazi, kirada oturuyormuş Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür