Son Dakika Haberleri: Tarihi Camide 'Hayır' Geleneği

Tarihi Camide 'Hayır' Geleneği

2 yıl önce

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde her hafta vatandaşlar tarafından düzenlenen ’hayır’ geleneğinin asırlardın devam ettirildiği belirtildi.

Tarihi Camide 'Hayır' Geleneği, System.String[]

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde her hafta vatandaşlar tarafından düzenlenen 'hayır' geleneğinin asırlardın devam ettirildiği belirtildi.


Şaphane ilçesinde tarihi Ulu Camii altınta, her hafta Cuma namazı çıkışı hayırsever vatandaşlar tarafından, vefat eden yakınları için ve insanlık hayratı adı altında dağıtılan ikramlar yaklaşık bir asırdır gelenek halinde yapılıyor.


Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, yaptığı açıklamada, "Şaphane ilçemizde her hafta Cuma namazı sonrası tarihi Ulu Camimizin altında hayır sever vatandaşlarımız, ebediyete göçmüş yakınları ve insanlığın hayrına, hayır ve hasenatlarını yapmaya devam ediyorlar. Bu gelenek Şaphanemize özgü asırlardır devam ediyor. Atalarımızdan bize yadigar kalan bu geleneği yaşatmak için Şaphane halkımız birbiriyle yarışıyor. Kadınlarımız, erkeklerimiz bağ bahçe işlerini bırakıp Cuma günleri bu birliktelik ve beraberliğe katılıyor. Bu hafta lokma hayratı yapıldı. Allah yapılan hayırları kabul eylesin" diye konuştu.(YD-EFE) - KÜTAHYA

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2018 10:48 Kaynak: İHAMeraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı