Tarihi "Doktor Vagonu", Banaz'da - Son Dakika

Tarihi "Doktor Vagonu", Banaz'da

Uzun yıllar sağlık hizmeti veren ve restore edildikten sonra gezici müze olarak kullanılan tarihi "Doktor Vagonu" Uşak'ın Banaz ilçesine geldi.

Uzun yıllar sağlık hizmeti veren ve restore edildikten sonra gezici müze olarak kullanılan tarihi "Doktor Vagonu" Uşak'ın Banaz ilçesine geldi.

Banaz Garı'na gelen vagonla ilgili düzenlenen törene Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Uşak Gar Müdürü Himmet Akçay ve vatandaşlar katıldı.

Gar Müdürü Himmet Akçay, yaptığı konuşmada, vagonla ilgili bilgi verirken, "Uzun yıllar şehrimizde sağlık hizmeti veren bu vagon, atıl durumdaydı. Aslına uygun restorasyonu yapılan vagon, artık gezici müze olarak hizmet veriyor." dedi.

Banaz Kaymakamı Çağlar ise tarihi değerlerin önemine değinerek, vagonun bir süre ilçede ziyaret edilebileceğini ifade etti.

Uşak Tanıtım Gönüllüleri Derneği üyelerinden Banazlı emekli öğretmen Ramazan Taylan ise vagonun uzun yıllar Büyükoturak istasyonunda atıl beklediğini, restore edilmesinin sevindirici olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından davetliler vagonu gezdi.

Tarihi Doktor Vagonu , Banaz'da

Haber Yayın Tarihi: 02.11.2018 17:30 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tarihi 'Doktor Vagonu', Banaz'da - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Fransa'nın başkenti Paris'teki Eyfel Kulesi bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi Taksiciler ve servisçilerden İBB önünde eylem: Taleplerimiz dikkate alınmalı Temizlik işçisi bulduğu para dolu poşeti polise teslim etti İçişleri Bakanı Soylu'dan kira tepkisi: Hadi gitsin de bir polisimiz Bodrum'da kiralık ev bulsun Yakışıklı oyuncu Onur Seyit Yaran, arkadaşının silahlı saldırısına uğradı Sokak köpeğini cadde ortasında çekip vurdu! O anlar kamerada Yılanların çiftleşme dansını çekmek isterken neye uğradıklarını şaşırdılar Türkiye'de 5 gün önce yapılan korona aşısından ilk bulgular geldi: Ciddi yan etki yok