Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi - Son Dakika

Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi

13.01.2012 10:21
Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi, System.String[]

Bursa'nın İznik ilçesinde Mahmut Çelebi Mahallesi Maltepe Caddesi üzerinde bulunan 2.Murat Hamamı (Hacı Hamza Hamamı), 15 aylık bir restorasyondan sonra hizmete girdi.

Bursa'nın İznik ilçesinde Mahmut Çelebi Mahallesi Maltepe Caddesi üzerinde bulunan 2. Murat Hamamı (Hacı Hamza Hamamı), 15 aylık bir restorasyondan sonra hizmete girdi.

İlçedeki 2. Murat Hamamı'nı 1968 yılından bugüne kadar işleten Hamamcı Şükrü Talaş, 15 aylık aradan sonra hamamın yeni yüzüyle yeniden hizmet vermeye başladığını belirtti.

İşletmeci Şükrü Talaş, yaptığı açıklamada, "Haftanın her günü sabah 07.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz. Bayanlar için ise her hafta perşembe günleri saat 13.00 ile 17.00 arasında hizmet vereceğiz. Ayrıca, ücretlerde de herhangi bir artışa gitmeden eski fiyat olan 10 TL karşılığında hizmet vermeye devam edeceğiz." dedi.

Hamamda keseci-masör (tellak) olarak hizmet vermekte olan İbrahim Er ise hamamın yeni yüzü ile müşterileri beklediklerini söyledi. 2. Murat Hamamı (Hacı Hamza-Belediye Hamamı)'nda Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihale sonucu 396 bin 820 TL'ye Akman İnşaat tarafından restorasyonu gerçekleştirildi. Kontrollüğü Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyon çalışmasında, erkek ve kadınlar bölümü dahil kapsamlı bir restorasyon yapıldı.

Yaklaşık 15 ay süren çalışma sonrasında tarihi hamam tümüyle ortaya çıkarılarak halkın hizmetine sunuldu. Bütün kubbelerin yanı sıra hamam içinde bulunan mermerlerin ve dinlenme yerleri de restorasyondan geçirildi.

Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi
Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi
Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Tarihi Iı. Murat Hamamı Restore Edilerek Hizmete Girdi - Son Dakika


Son Dakika

Eski Fenerbahçeli Adil Rami'den Macron'a olay sözler: Senden tiksiniyorum Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Antalyaspor'da Tamer Tuna dönemi sona erdi