Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı - Son Dakika

Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı

17.06.2021 11:45

Dün bütün dünyanın gözü Cenevre'de tarihi görüşme için bir araya gelen ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in üzerindeydi. Tekne üzerinde zirvenin olduğu yere gelip Biden'ı protesto eden bikinili kadın ise dikkatlerden kaçmadı. Trump destekçisi olduğunu elindeki pankartla gösteren kadının, 11 Eylül saldırılarının faili olarak bilinen ve ABD tarafından öldürülen Usame bin Ladin'in öz yeğeni Noora bin Ladin olduğu ortaya çıktı.

ABD Başkanı Joe Biden, 20 Ocak'ta göreve başladıktan sonra Rus lider Vladimir Putin'le ilk kez dün bir araya geldi. İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayan zirve 4 saat sürdü. İki lider tarihi görüşme sonrasında ayrı ayrı basın toplantısı düzenledi.

Buluşmanın her detayı gündemi meşgul etmeye devam ederken, Cenevre'ye gelen ve görüşmeyi protesto eden bir kadın gözlerden kaçmadı. Trump destekçisi olduğu görülen kadının, Usame bin Ladin'in öz yeğeni olan 33 yaşındaki i Noor bin Ladin olduğu ortaya çıktı. Genç kadın, kiraladığı bir tekneyle zirvenin yapıldığı yerdeki gölün kıyısına kadar geldi ve elinde tuttuğu 'Trump Kazandı' pankartıyla dikkatleri üzerine çekti.

11 EYLÜL SALDIRISI SIRASINDA 12 YAŞINDAYMIŞ

11 Eylül saldırısı gerçekleştiğinde 12 yaşında olduğunu ve saldırıyı desteklemediğini, hatta üzüntüsünden dolayı amcası Usame'yi reddettiğini aktaran kadın, verdiği demeçlerde yeni bir 11 Eylül'ü ancak Trump'ın engelleyebileceğine inandığını açıklamıştı.

Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı

ABD'YE UYARIDA BULUNMUŞ

Cenevre'deki ses getiren protestosundan sonra konuşan genç kadın Joe Biden'ı 'zayıf ve kırılgan' olarak tanımlarken ABD başkanlığı yapabilecek niteliklerden uzak olduğunu ve seçimleri gerçekten Trump'ın kazandığına inandığını söyledi. Noor bin Ladin, başkanlık seçimlerinden önce İngilizce olarak kaleme aldığı uzun mektubunu kendi internet sitesine yüklemiş, ABD'lileri Biden'ı seçmemeleri gerektiği konusunda uyarmıştı.

Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı

"BIDEN DÜNYAYA ZAYIFLIK MESAJI VERİYOR"

Noor bin Ladin'e göre Trump dünyaya güç, Biden ise zayıflık mesajı veriyor. Dünkü zirveye başkan olarak Trump katılmış olsaydı her şey çok farklı olurdu diyen Noor bin Ladin buna örnek olarak Trump başkanlığında gerçekleşen önceki G7 zirvelerini ve devlet başkanlarıyla olan görüşmeleri örnek veriyor. Öte yandan Noor bin Ladin'in ilginç iddiaları bununla da bitmiyor. Noor bin Ladin'e göre ABD aslında Joe Biden tarafından değil başka 'güçler' tarafından yönetiliyor ve Biden aslında onların emirlerini yerine getiren bir kukladan ibaret.

Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı

NOOR BİN LADİN KİMDİR?

33 yaşındaki Noor bin Ladin, ABD'nin en büyük düşmanı, 11 Eylül saldırısının başındaki isim olarak anılan ve 2011 yılında ABD güçleri tarafından öldürülen Usame Bin Ladin'in öz yeğeni. Noor bin Ladin, İsviçre'de yaşasa da bugüne kadar verdiği tüm röportajlarda kendini 'Kalpten Amerikalı' olarak tanıtıyor. Üstelik Noor bin Ladin, sıkı bir Trump destekçisi ve adeta Biden'a düşman. 3 Kasım 2020'de gerçekleşen ABD başkanlık seçimlerinde Trump'ı destekleyen ve Kongre baskınının düzenleyicisi olarak anılan QAnon grubunun da takipçisi.


Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı

Son Dakika Dünya Tarihi zirvede Biden'ı protesto eden kadın, Usame bin Ladin'in öz yeğeni çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar 00:43 Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok 23:17 Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizi nedeniyle 62 yaşında hayatını kaybetti 23:09 Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizi nedeniyle 62 yaşında hayatını kaybetti
UEFA'dan tarihi karar! Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Fenerbahçe ile Galatasaray eşleşebilecek 21:47 UEFA'dan tarihi karar! Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Fenerbahçe ile Galatasaray eşleşebilecek Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş
Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü
Advertisement