"Tarihin İzinde Derinkuyu" Kitabı Çıktı - Son Dakika

"Tarihin İzinde Derinkuyu" Kitabı Çıktı

02.01.2012 14:02

Derinkuyu Kaymakamlığı ile Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) işbirliği ile hazırlanan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli kitap çıktı.

Derinkuyu Kaymakamlığı ile Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) işbirliği ile hazırlanan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli kitap çıktı.

Derinkuyu eski Kaymakam Vekili Oğuz Cem Murat, KAFSİD Başkanı Mustafa Karakaya ve Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu (TFSF) Başkan Yardımcısı Sami Türkay ve dernek fotoğraf sanatçılarının ilçenin tarihi güzelliklerini yansıtan fotoğraflardan oluşan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli katalog kitap yayımlandı.

KAFSİD dernek binasında tanıtımı yapılan ve 48 sayfadan oluşan katalog kitapta, Yasin Reçber, Mustafa Karakaya, Yaşar Alan, Cafer Gezer, Sami Türkay, Yusuf Özuğurlu, Bilge Yeni, Mehmet Emin Arıcı, Fatih Arıkan, Gazi Özdemir, Süleyman Borlak ve Derya Yazar'ın fotoğrafları yer alıyor.

Murat, katalog çalışması ile ilgili olarak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Derinkuyu'nun tarihi ve kültürel miras açısından önemli bir zenginliğe sahip olduğunu ifade ederek, "Burada görev yaptığımız süre içinde bu tarihi alanlarla ilgili yaptığımız bu çalışma ile turizme dikkat çekmek istedik" dedi.

Karakaya da, "Derinkuyu'nun tarihi zenginliğini biliyor ve bu yerlerle ilgili çalışmalar içinde bulunmak istiyorduk. İlk olarak buranın tarihi mekanlarını fotoğraf sanatçısı arkadaşlarla bir çalışma içine girerek bir katalog yayını gerçekleşti. Derinkuyu'nun tanıtımına yönelik belgesel çekmek istiyoruz ve ilgililerden ilgi ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

- NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Tarihin İzinde Derinkuyu' Kitabı Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı