"Tarihin İzinde Derinkuyu" Kitabı Çıktı - Son Dakika

"Tarihin İzinde Derinkuyu" Kitabı Çıktı

02.01.2012 14:02

Derinkuyu Kaymakamlığı ile Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) işbirliği ile hazırlanan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli kitap çıktı.

Derinkuyu Kaymakamlığı ile Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) işbirliği ile hazırlanan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli kitap çıktı.

Derinkuyu eski Kaymakam Vekili Oğuz Cem Murat, KAFSİD Başkanı Mustafa Karakaya ve Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu (TFSF) Başkan Yardımcısı Sami Türkay ve dernek fotoğraf sanatçılarının ilçenin tarihi güzelliklerini yansıtan fotoğraflardan oluşan "Tarihin İzinde Derinkuyu" isimli katalog kitap yayımlandı.

KAFSİD dernek binasında tanıtımı yapılan ve 48 sayfadan oluşan katalog kitapta, Yasin Reçber, Mustafa Karakaya, Yaşar Alan, Cafer Gezer, Sami Türkay, Yusuf Özuğurlu, Bilge Yeni, Mehmet Emin Arıcı, Fatih Arıkan, Gazi Özdemir, Süleyman Borlak ve Derya Yazar'ın fotoğrafları yer alıyor.

Murat, katalog çalışması ile ilgili olarak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Derinkuyu'nun tarihi ve kültürel miras açısından önemli bir zenginliğe sahip olduğunu ifade ederek, "Burada görev yaptığımız süre içinde bu tarihi alanlarla ilgili yaptığımız bu çalışma ile turizme dikkat çekmek istedik" dedi.

Karakaya da, "Derinkuyu'nun tarihi zenginliğini biliyor ve bu yerlerle ilgili çalışmalar içinde bulunmak istiyorduk. İlk olarak buranın tarihi mekanlarını fotoğraf sanatçısı arkadaşlarla bir çalışma içine girerek bir katalog yayını gerçekleşti. Derinkuyu'nun tanıtımına yönelik belgesel çekmek istiyoruz ve ilgililerden ilgi ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

- NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Tarihin İzinde Derinkuyu' Kitabı Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Haftalık kirası 950 bin dolar olan süper yat "Bold" Marmaris'e geldi Melek Aslan'ın polise verdiği son ifade ortaya çıktı: Orhan aileme ulaşmış, ne söylediğini bilmiyorum Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Son Dakika! Aliyev: Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesi konusunda Bakü, kendi koşullarını sunacak Zeynep Koçak, erkek takipçisinin müstehcen mesajını ifşa etti Denize düşen talihsiz adama koronavirüs nedeniyle kimse 'yardım eli' uzatmadı Yalova'da yapımı devam eden hastanede 8,5 şiddetindeki depremde dahi ameliyat yapılabilecek