Tarık Dursun K. Hikaye Ödül Töreni 1 Aralık'ta - Son Dakika

Tarık Dursun K. Hikaye Ödül Töreni 1 Aralık'ta

27.11.2012 11:45
Tarık Dursun K. Hikaye Ödül Töreni 1 Aralık'ta, System.String[]

Karşıyaka Belediyesi'nin, yaşamını Karşıyaka'da sürdüren, ülkemizin en önde gelen yazarlarından Tarık Dursun K.için düzenlediği "Tarık Dursun K.Hikaye Ödülü" töreni, 1 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 15.00'de Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Karşıyaka Belediyesi'nin, yaşamını Karşıyaka'da sürdüren, ülkemizin en önde gelen yazarlarından Tarık Dursun K. için düzenlediği "Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü" töreni, 1 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 15.00'de Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Herkesin katılımına açık olan ve tema sınırlaması olmayan yarışmaya hiçbir yerde yayımlanmamış, özgün tek hikaye ile 146 kişi katıldı. Yazar Tarık Dursun K.'nın da katılacağı etkinlikte, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak dereceye girenlere ödüllerini verecek.

Özcan Karabulut, Sezer Ateş Ayvaz, Jale Sancak, Faruk Duman ve Veysel Çolak'dan oluşan seçici kurulun, ödüle gönderilen 146 öyküyü değerlendirmeleri sonucunda sıralama şöyle oluştu:

Birincilik : "Yaratma Gecesi" Ahmet Yıldız, İkincilik : "İshak Kuşunun Çağırdığı Çocuk" Murathan Çarboğa, "Bir Kara Leke" Mehmet Fırat Pürselim, Üçüncülük : "Ölü Deniz Mezarlığı" İbrahim Karaoğlu, "İçeri Giremez miydiniz?" Neslihan Önderoğlu, Seçici Kurul Özel Ödülleri: "Bozuk" Hakkı İnanç, "Bir Leğenin Hikayesi" Emrah Öztürk, "Mebruke" Ayşe Ümran Ersin, "Renksiz Yazısız Kent" Pelin Temur. - İZMİR

Tarık Dursun K. Hikaye Ödül Töreni 1 Aralık'ta

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tarık Dursun K. Hikaye Ödül Töreni 1 Aralık'ta - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de