Tarım Sigortaları Uygulamalarında Değişiklik - Son Dakika

Tarım Sigortaları Uygulamalarında Değişiklik

19.01.2012 17:01
Tarım Sigortaları Uygulamalarında Değişiklik, System.String[]

Tarım sigortaları uygulamalarında 2012 yılında bazı değişikliklere gidildiği açıklandı.

Tarım sigortaları uygulamalarında 2012 yılında bazı değişikliklere gidildiği açıklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tarım Sigortaları havuzu tarafından kapsama alınacak ürünler, riskler, bölgeler ve işletme ölçekleri itibariyle, Devlet tarafından sağlanacak prim desteği miktarlarının, her yıl Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiği belirtildi.

Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayımlandığı kaydedilen açıklamada, "Üreticilerin, tarım sigortasındaki prim desteğinden yararlanabilmesi için Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptırması ve bu kaydını her sene güncellemesi gerekmektedir. Tarım sigortası yaptırmayan üreticiler için 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu'nun yardım ve borç ertelemesi ile ilgili 17. maddesi gereğince tarım sigortası yaptırmayan üreticiler 2090 sayılı kanundan yararlanamayacaklar" denildi.

- SİİRT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tarım Sigortaları Uygulamalarında Değişiklik - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonlarca vatandaşa dev destek geliyor! İşte 2021 bütçesinin detayları 64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti