Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu - Son Dakika

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu

11.06.2021 20:04

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu Erzincan'da, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç başkanlığında Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu

ERZİNCAN - Erzincan'da, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç başkanlığında Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Erzincan'da tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.

Erzincan AFAD İl Müdürlüğü'nde yapılan toplantıda, genel olarak bu yıl Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgelerinde etkili olan kuraklık ele alındı. Bakan Yardımcısı Tunç katılımcılardan gelen soruları cevaplayarak ilgili müdürlere gerekli notları aldırdı.

Düzenlenen toplantıda açılış konuşması yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas, "Geçmiş yıllara nazaran çiftçimizin daha iyi konumda olduğunu gözlemlemekteyiz ama hem küresel ısınma hem de farklı noktalarda tüm dünyanın çektiği problemleri bizler de çekmekteyiz. Kuraklığın da üst seviyelere çıkmış olduğu bir yıl olması hasebiyle dertlerimiz var." dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ise konuşmasında, "Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Bey 81 ile 4 bakan yardımcısı arasında sorumluluk verdi. İllerin tarımsal yapılarını ve tarımsal gelirlerinin artırılmasını ve tarımsal faaliyetlerinin giderek çoğaltılması bu hususta talep istek ve tavsiyelerinizi almak üzere huzurunuzdayım. Erzincan'ın tarımsal faaliyetlerini ve sorunları çözüm konularını da zaman zaman istişare ediyoruz. Bugünde sizlerle ve üreticilerle ve üretici temsilcileriyle bu toplantıyı planladık.

Bu toplantıda sizleri dinleyeceğiz, sizlerin taleplerini alacağız, inşallah çözülmesi mümkün olan konuları çözmeye çalışacağız, mümkün olmayanları da belki biraz zamana bırakabiliriz." ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcıların istek ve talepleri dinlenerek çözüme kavuşması için karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Tarım sektörü ile buluşma toplantısına, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, siyasi parti temsilcileri, tarım sektörü temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, Erzincan'da tarım sektörü ile buluştu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Survivor'da heyecan dolu anlar! Acun Ilıcalı'nın sürprizi İsmail Balaban'ı havalara uçurdu 00:41 Survivor'da heyecan dolu anlar! Acun Ilıcalı'nın sürprizi İsmail Balaban'ı havalara uçurdu Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı 23:48 Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti 22:09 Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti
Eski Beşiktaşlı Ferrari'nin boşandığı eşi ayna karşısından üstsüz video paylaştı 21:41 Eski Beşiktaşlı Ferrari'nin boşandığı eşi ayna karşısından üstsüz video paylaştı Volkan Demirel'in eşi Zeynep'e Bodrum'daki tatil zehir oldu 20:28 Volkan Demirel'in eşi Zeynep'e Bodrum'daki tatil zehir oldu Henüz kurulalı 1 ay bile olmadı! İnce'nin Memleket Partisi'nde toplu istifa depremi 19:29 Henüz kurulalı 1 ay bile olmadı! İnce'nin Memleket Partisi'nde toplu istifa depremi
Yavru kedileri pişirip yediğini itiraf eden Japon vatandaşı sınır dışı edilecek 19:01 Yavru kedileri pişirip yediğini itiraf eden Japon vatandaşı sınır dışı edilecek Para sevkiyatı yapan kadın yönetici gaspçıların kurbanı oldu! Acı haberi alan eski eşi intihar etti 16:47 Para sevkiyatı yapan kadın yönetici gaspçıların kurbanı oldu! Acı haberi alan eski eşi intihar etti
Advertisement