Çiğ süt destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak - Son Dakika

Çiğ süt destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak

04.11.2020 10:10

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilk etapta 246 bin 649 üreticinin, işlemleri tamamlanan temmuz ve ağustos aylarına ait 1 milyon 629 bin ton çiğ sütü için 607 milyon lira destek ödemesini bugün saat 18.00'den itibaren yapacaklarını bildirdi.

Pakdemirli, yazılı açıklamasında, 2020 yılı temmuz-ağustos aylarına ilişkin çiğ süt desteği ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

Temmuz, ağustos ve eylül aylarına ait çiğ süt desteğini 40 kuruş olarak ödeyeceklerini daha önce kamuoyuna açıkladıklarını anımsatan Pakdemirli, "Bu kapsamda ilk etapta 246 bin 649 üreticimizin, işlemleri tamamlanan temmuz ve ağustos aylarına ait 1 milyon 629 bin ton çiğ sütü için 607 milyon lira destek ödemesini, bugün saat 18.00'den itibaren yapacağız. Eylül ayında üretilen çiğ süte ait çalışmalar ise halen devam etmekte olup, işlemlerin tamamlanmasının ardından o aya ait desteği de ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"TMO VADELİ ARPA SATIŞI YAPACAK"

Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) besici ve yetiştiricilere vadeli arpa satışına başlayacağını da belirterek, şunları kaydetti:

"Geçenlerde bununla ilgili bir çalışma yapıldığını açıklamıştım. TMO tarafından besici ve yetiştiricilere vadeli arpa satışını başlatıyoruz. Bu kapsamda TMO, yem piyasalarında istikrarı korumak, besici ve yetiştiricilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek için 3 ay vadeli vade farksız arpa satışlarına başlıyor. Kasım ayında 100 bin ton arpa, tonu 1425 liradan satılacak. Buna göre, büyükbaş hayvan başına günlük 5 kilogram, küçükbaş hayvan başına günlük 1 kilogram hesabı üzerinden besici ve yetiştiricilerimize 1 aylık tüketimleri nispetinde satış yapılacak."

TMO'nun yaptığı stok planlamasıyla tüketim merkezlerinin çoğuna arpa sevkiyatı gerçekleştirdiğine dikkati çeken Pakdemirli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm TMO iş yerlerinde arpa stoku bulunduğunu bildirdi.

Çiğ süt destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çiğ süt destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (4)
  • Güney Marmaranın Delisi: İktidara tekraren YÖRSAN konusunda verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatıyorum! YÖRSAN sadece susurluk için değil tüm TÜRKİYE için önem arzetmektedir. 17 Ülkeye ihracatı olan binlerce Süt Üreticisinin yıllarca güvenini kazanmış ve süt gibi stratejik bir sektörünün her zaman öncüsü olan YÖRSAN beceriksiz bir yönetim elinde bile isteye iflasa sürüklenmiştir. Ki bu durum şirketin eski ortağı tarafından mahkeme kararlarıyla da tescillenmiştir. YÖRSAN acilen çözüme kavuşturulmalı! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Güney Marmaranın Delisi: Ayrıca, Güney Marmara Bölgesinde Süt piyasasının nabzını tutan YÖRSAN acilen üretime kazandırılmalı. İflası bölgedeki Tarım ve Hayvancılığı olumsuz yönde etkilemiştir. Devlet AYNES gibi FÖTE ile ilişkisi olan firmayı TMSF aracılığı ile üretime kazandırıyorsa, YÖRSAN'ın günahı FETÖ ile ilişkisi olmamasımıdır. Asıl kurtarılması gereken YÖRSAN değilmidir? 1.000 kişiye istihdam sağlayan ve 20.000 müstahsilden süt alımı yapan fabrikayı kapatmak SUSURLUK ilçesine yapılan en büyük kötülüktür. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Çifçi: Destekleme pirim istemiyoruz bizi bunlarla kaldıramazsınız dolar aldı başını gidiyor yemin çuvalı 125 TL olmuş süt aynı yerde duruyor dünde mazota zam yaptı bu hükümet çiftçiyi bitirecek Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi