Tariş 2 günde 60 ton incir aldı - Son Dakika

Tariş 2 günde 60 ton incir aldı

16.10.2019 17:04

Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kuru incirde müdahale alımı kararı vermesinin ardından Germencik Tariş İncir Birliği aracılığıyla alımlar devam ediyor.

Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kuru incirde müdahale alımı kararı vermesinin ardından Germencik Tariş İncir Birliği aracılığıyla alımlar devam ediyor.

Tariş İncir Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bircan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın'la birlikte İzmir'de de incir üretilen yerlerdeki ürünlerin kendilerine getirildiğini söyledi.

Alımlara dün başladıklarını aktaran Bircan, 2 gün içerisinde yaklaşık 60 ton incir aldıklarını, üreticinin getirdiği ürünleri, TMO'nun belirlediği A4 kalitesine göre seçerek aldıklarını ifade etti.

Üreticinin TMO'nun devreye girmesiyle birlikte çok mutlu olduğunu aktaran Bircan, "İncir fiyatları neredeyse 10 liranın altına gelmişti. Devlet 16 lira verince bu da üretici için bir alternatif oldu. Piyasalara biraz daha denge geleceğine inanıyorum. Fiyat düşürmek için piyasadan çekilen tüccarları da yeniden alımlara başladığını görüyoruz" dedi.

İncir getiren üreticinin 2019 Çiftçi Kayıt Sistemi'nin (ÇKS) olması gerektiğine dikkati çeken Bircan, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından ücretlerin 15 gün içerisinde hesaplara yatırıldığını sözlerine ekledi.

Tariş 2 günde 60 ton incir aldı
Tariş 2 günde 60 ton incir aldı
Tariş 2 günde 60 ton incir aldı
Tariş 2 günde 60 ton incir aldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tariş 2 günde 60 ton incir aldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement