Son Dakika Haberleri: Tarsim Sesli Yanıt Sistemi Hasar İhbar Hattını Hayata Geçirdi

Tarsim Sesli Yanıt Sistemi Hasar İhbar Hattını Hayata Geçirdi

4 gün önce

Tarım Sigortaları Havuzu'nca (TARSİM), IVR (sesli yanıt sistemi) hasar ihbar hattının hayata geçirildiği bildirildi.

Tarsim Sesli Yanıt Sistemi Hasar İhbar Hattını Hayata Geçirdi, System.String[]
Tarım Sigortaları Havuzu'nca (TARSİM), IVR (sesli yanıt sistemi) hasar ihbar hattının hayata geçirildiği bildirildi.

TARSİM'den yapılan açıklamaya göre, TARSİM, hizmet kalitesini ve sisteme ilişkin memnuniyet düzeyini arttırmak, hasar ihbarları konusunda yöntemleri çeşitlendirmek ve işlem sürelerini kısaltmak amacıyla, TARSİM IVR (sesli yanıt sistemi) hasar ihbar hattını hayata geçirdi.

Çağrıları insan gücüne ihtiyaç duymadan karşılayan yeni uygulama, bitkisel ürün sigortası ve sera sigortası branşlarında poliçe sahibi olan üreticilere, zamandan ve mekandan bağımsız olarak, telefonlar üzerinden 7/24 hasar ihbarında bulunma imkanı sunuyor.

Sigortalı üreticiler, hasar ihbarında bulunmak için "0850 399 89 50" numaralı telefonu arayarak, poliçe numarasını ve ardından T.C. kimlik numarası ya da vergi numarasını, hasar tarihini ve hasar nedenini tuşlayıp, kolaylıkla ve hızlı bir şekilde hasar ihbar kaydını oluşturabiliyor.

Üreticiler, yeni uygulamanın yanı sıra TARSİM Mobil Uygulama, tarsim.gov.tr üzerinde yer alan poliçe sorgulama/hasar ihbarı ekranı ve acenteler aracılığıyla da bitkisel ürün sigortası ve sera sigortası branşlarındaki poliçeleri için hasar ihbarında bulunabiliyor.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 04:02 Kaynak: AASalep Soğanı Toplayanlara Biyolojik Çeşitliliği Tahripten 300 Bin Lira Ceza Kesildi İmamoğlu "Vakit Yetmedi, Ne Yapacaktım Biliyor musunuz?" Deyip Bombayı Patlattı Mezarlıkların Bakımsız Olduğunu Fark Eden Girişimci Vatandaş, Mezarlık Bakım Şirketi Kurdu Şarkıcı Aleyna Tilki'nin Kural İhlali Yaptığı Gerekçesiyle Twitter Hesabı Kapatıldı