Son Dakika Haberleri: Tarsus Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı

Tarsus Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı

8 yıl önce

Tarsus Belediyesi 2011 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Tarsus Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı, System.String[]
Açılış, yoklama ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından belediye meclisi müdürlüklerden gelen evrakların görüşülmesine başladı.

Toplantıda, belediye tarafından yaptırılmakta olan Altaylılar Mahallesi'ndeki parka 'Platin Parkı', Beydeğirmeni mahallesinde bulunan mevcut Bac köprüsünün ismi 'Beydeğirmeni Adile Hala' adı yeni yapılan köprüye de 'Molla Kerim', Yeşilevler Mahallesinde yaptırılan parka 'Yeşilevler', Yunus Emre Mahallesinde yapılan parka 'Yunus Emre', stada 'Yunus Emre' ve Kırklarsırtı mahallesindeki parka 'Kırklar Stadı' ile stada 'Kırklar Stadı' isimleri verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Belediyelerim mücavir alanları içerisinde taksimetre ve tarife ile yolcu taşıyan taksi ve otomobillere 33 T. Serisinden Tarsus Belediyesi mücavir alanları taksi ve otomobillerin disiplin altına alınarak denetlenmelerinin etkin bir şekilde yapılabilmesi için Tarsus'ta 5000'den 5999 arası 100 adet T plakası verilmesine meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis, Tarsus Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi Şehir mezarlığının batı bölümüne yaptırılacak toplu konut için arsa satışına veya kat karşılığı inşaat yapımı için arsa olarak satışına yapılmasına oy birliğiyle kabul etti.
Dilek ve temenniler bölümünden söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezi'ne yapılacak olan otel projesinin yılbaşında önce ihaleye çıkacaklarını, toplu konut için de çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
Haber Yayın Tarihi: 03.12.2011 08:55 Kaynak: BültenlerSuriyeli sığınmacıların sınır dışı işlemleri hız kazandı! 400 sığınmacı İdlib'e gönderildi Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırdı Hamile kadına saldıran baklava firması sahiplerinin dükkanlarının tabelaları indiriliyor