Tarsus Kaymakamı Güldibi, İçmesuyu Birliğini Ziyaret Etti - Son Dakika

Tarsus Kaymakamı Güldibi, İçmesuyu Birliğini Ziyaret Etti

15.01.2012 13:05
Tarsus Kaymakamı Güldibi, İçmesuyu Birliğini Ziyaret Etti, System.String[]

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, 18 köye içme suyu hizmeti veren Çatalçeşme-Kırkgöz İçme Suyu Birliği'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında birlik başkanı Mustafa Bayır'dan bilgi aldı.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, 18 köye içme suyu hizmeti veren Çatalçeşme-Kırkgöz İçme Suyu Birliği'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında birlik başkanı Mustafa Bayır'dan bilgi aldı.

Bayır, 2012 yılının mali bütçesinin bir milyon 2I0 bin lira olarak kabul edildiğini belirterek, geçer yıl eksik kalan işlerin tamamlanacağını söyledi.

Geçen yıl ki bütçelerinin 975 bin lira olduğunu hatırlatan Bayır, Çatalçeşme-Kırkgözü İçmesuyu Birliği'nin abone sayısının 3 bin 522 olduğunu kaydetti.

Bayır, köylere en sağlıklı ve tertemiz içme suyu verdiklerini belirterek,

"2011 yılında abonelerimiz 411 bin 5 ton su kullandı. Bu arada su kaynaklarımızın bakım ve onarımı, arızalara anında müdahale edebilmek için kazıcı iş makinesi alacağız. Birliğimizin üyesi olan köylerimizdeki su abonelerimize en sağlıklı, en temiz ve en ucuz içme suyunu içermekteyiz" diye konuştu.

Kaymakam Güldibi de birlik üye ve yöneticilerinin muhtarlardan oluştuğunu belirterek, muhtarların da demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurguladı.

Birliklerin önemli hizmetler yaptıklarını, bu nedenle çalışmalarında son derece dikkatli olmaları gerektiğini anlatan Güldibi, şunları kaydetti:

"Biz köylerimizin ve birliklerimizin sorunlarının çözümünde elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Ancak birliklerimizin başkan ve yöneticileri yasaların dışına kesinlikle çıkmasınlar. Hizmetlerinde şeffaf ve adil olsunlar. Yasaları, tüzükleri, kuralları sürekli okusunlar ve yanlış işler yapmasınlar. Birliklerimiz, demokrasimizin gereği olarak kurulmuşlar ve öyle faaliyet göstermektedirler. Hiçbir yöneticimizin sıkıntıya düşmesini istemeyiz."

- MERSİN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tarsus Kaymakamı Güldibi, İçmesuyu Birliğini Ziyaret Etti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti 00:44 Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur 23:00 MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu 22:28 Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu
Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu 22:00 Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi 21:01 Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi Koyun sürüsüne saldıran ayıları kangal köpekleri uzaklaştırdı 18:59 Koyun sürüsüne saldıran ayıları kangal köpekleri uzaklaştırdı
Son Dakika! Erdoğan'dan ABD-Türkiye ilişkileriyle ilgili açıklama: Şu an gidiş pek hayra alamet değil 18:14 Son Dakika! Erdoğan'dan ABD-Türkiye ilişkileriyle ilgili açıklama: Şu an gidiş pek hayra alamet değil Pakistan uyruklu, evli ve 4 çocuklu adama kaçtı! 18 yaşındaki kadın: Haftanın 3 günü eşiyle, 4 günü de benimle olacak 16:21 Pakistan uyruklu, evli ve 4 çocuklu adama kaçtı! 18 yaşındaki kadın: Haftanın 3 günü eşiyle, 4 günü de benimle olacak
Advertisement