Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı - Son Dakika

Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı

10.06.2016 09:14
Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı, System.String[]

Mersin’in Tarsus ilçesinde Barbaros Mahallesi’ne yaptırılan Barbaros Camii’nin temeli törenle atıldı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde Barbaros Mahallesi'ne yaptırılan Barbaros Camii'nin temeli törenle atıldı.

Tarsus Belediyesi öncülüğünde hayırsever işadamı Nuri Gamgam tarafından yaptırılan caminin temel atma törenine Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Şevket Can, Başsavcı Mustafa Çelenk, Emniyet Müdürü Salim Çakan, Müftü Hayri Erenay, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları, muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Barbaros Mahalle Muhtarı Salih Başkan, yapılan hizmetler için teşekkür etti.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise amaçlarının hiç kimseyi ayırmadan, dini, dili, ırkı, milleti, memleketi ne olursa olsun Allah rızası için çalışmak, kentte yaşayan bütün insanlara hizmet vermek olduğunu söyledi. Can, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 15 tane hizmeti vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bunun mutluluğunu ve heyecanını siz değerli hemşerilerimizle beraber yaşadık. Geçen hafta da Kemalpaşa'da birinci camii temel atma merasimini gerçekleştirdik. Bugün de sizlerle beraber Barbaros Mahallemizde camii temel atma merasimini Allah'ın izniyle gerçekleştireceğiz. Bu arsanın birde öyküsü var; mevcut bu arsa, imarda 'şahsa ait sağlık alanı' olarak işaretliydi. Bu mahalledeki özellikle amcalarım, camii cemaatimiz ve mevcut muhtarımız göreve geldiğimiz günden sonra bizlerden özellikle Barbaros Mahallesinin büyüklüğünden ve camii ihtiyacından bahsettiler. Bizde mesai arkadaşlarımızla birlikte mahalleye gelip incelediğimizde camii nereye yapılabilir diye düşündük. ve en müsait yer, nüfusun yoğunluğu da ele alınarak mevcut arsayı bulduk. Tabii burası şahsa aitti, belediyemiz olarak kamulaştırmak için mücadele ettik. Hayırsever iş adamlarımızdan Ahmet Okyay'a ve inşaat mühendisi arkadaşımız Selçuk Dirik'e ricacı olduk. Sağ olsunlar onlarda bizim bu ricamızı kırmadı ve bu arsayı o şahıstan alarak Tarsus Belediyemize bağışladılar. Bu vesileyle hem Ahmet Okyay'a hem de İnşaat Mühendisi Selçuk Dirik'e huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Arsamızı aldıktan sonra büyükşehir belediyemize müracaat ederek sağ olsun Sayın Başkanımız Burhanettin Bey her zaman bizlerden ve Tarsuslu hemşerilerimizden desteğini esirgemeyerek bunun camii alanı olarak imarda değişikliğini yaptı. Yaptıktan sonra da bizde projesini çizdik. Allah razı olsun camiinin başından sonuna kadar bütün masrafı ve maliyetiyle Nuri Gamgam üstlendi ve bugünde sizlerle beraber temelini atıyoruz. Bu vesileyle de Gamgam Gruba yani Nuri Gamgam'a huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Nuri Bey'in yapmış olduğu bu örnek davranış Tarsus'ta yaşayan diğer hayırsever iş adamlarımıza da örnek olur diye temenni ediyorum" dedi.

Ramazan ayında güzel bir hizmete başlandığını belirten Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Müftü Erenay'ın yaptığı duanın ve kesilen kurbanın ardından caminin temeli atıldı. - MERSİN

Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı
Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı
Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tarsus'ta Barbaros Camii Temeli Törenle Atıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray, Halil Dervişoğlu'nu sezon sonuna kadar kiraladı Deprem konutları teslim töreninde alandaki vatandaşların iç içe olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız etti Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu'nun annesine hakaret eden şüpheli hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı