Tarsus'ta Faaliyet Gösteren S Plakalı 450 Servis Aracı Sahibi Dertli - Son Dakika

Tarsus'ta Faaliyet Gösteren S Plakalı 450 Servis Aracı Sahibi Dertli

18.02.2012 11:20
Tarsus'ta Faaliyet Gösteren S Plakalı 450 Servis Aracı Sahibi Dertli, System.String[]

Tarsus'ta faaliyet gösteren 450 servis aracı sahibi, yaşadıkları sıkıntıları Ticaret ve Sanayi odası başkanı Mehmet Karagözlü'ye ileterek, çözüm bulunması konusunda destek ve yardımını istediler.

Tarsus'ta faaliyet gösteren 450 servis aracı sahibi, yaşadıkları sıkıntıları Ticaret ve Sanayi odası başkanı Mehmet Karagözlü'ye ileterek, çözüm bulunması konusunda destek ve yardımını istediler.

S Plakalı Servis aracı sahipleri adına bir heyet, Mehmet Karagözlü'yü ziyaretlerinde, kendilerinin Tarsus'un mücavir alanın içine sokulmadığını, 30 Hazirana kadar D 2 belgesi almaları gerektiğinin söylendiğini, ancak D 2 belgesi alsalar dahi sadece gidebilecekler, gittikleri yerden dönüşte götürdükleri insanları geriye getiremeyeceklerini ifade ettiler.

D 2 belgesinin 25 bin lira olduğunu, ancak bu belgeyi almalarının dahi sorunlarını çözmeyeceğini ifade eden servis aracı sahiplerinin sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinleyen Karagözlü, duyduğu şikayetler ve sorunlar karşısında büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Şu anda uygulanmakta olan mücavir alanın dışına çıkma yasağının Tarsus'taki servis aracı sahiplerinin ticari hayatlarının bitmesi anlamına geleceğini belirten Karagözlü, "Bu Tarsus'un ekonomisi için de çok büyük sakınca teşkil etmektedir. Evinin geçimini, nafakasını çıkarmak için çalışan S plakalı servis araçları sahiplerine uygulanan bu yasaklama, Tarsus'un geleceği içinde büyük tehlikedir. Çukurova havaalanı Tarsus'a yapılıyor. Tarsus- Kazanlı Sahil bandı Turizm bölgesi Tarsus'ta. Havaalanı faaliyete geçtiğinde bizim S plakası sahibi servisçilerimiz Çukurova havaalanından aldıkları işadamlarını, yolcuları, Tarsus-Kazanlı turizm bölgesindeki tesislere dahi götüremeyecekler. Yada tesislerden aldıkları yolcuları, havaalanına kadar götüremeyecekler" dedi.

Ankara, İstanbul, İzmir ve bursa gibi büyük kentlerde böyle bir uygulamanın bulunmadığını öğrendiğini kaydeden Karagözlü, servisçilerin sorunlarını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'na ileteceklerini ifade etti.

Söz konusu sıkıntının mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizen Karagözlü, bu önemli sorunun mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğini, gerekli tedbirlerin alınarak, evinin geçimini sağlamaktan başka bir çabası olmayan servisçilerin mağduriyetlerinin önlenmesi konusunda her türlü çabayı göstereceğini dile getirdi.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tarsus'ta Faaliyet Gösteren S Plakalı 450 Servis Aracı Sahibi Dertli - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yunanistan'dan endişelendiren uyarı: 6.2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar bekliyoruz Üç Bakan deprem bölgesinde: 17 enkazımız var, 4 bina tamamen çöktü Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım Son Dakika: Türkiye'de 30 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 78 kişi vefat etti, 2322 yeni hasta tespit edildi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi