Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı - Son Dakika

Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı

16.07.2016 09:29
Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı, System.String[]

Dün gece saatlerinde TSK’da bir grubun darbe girişimine Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Mersin’in Tarsus ilçesinde tepki gösterdi.

Dün gece saatlerinde TSK'da bir grubun darbe girişimine Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Mersin'in Tarsus ilçesinde tepki gösterdi. Türk bayrağını alan Tarsuslular, yürüyüşe geçerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın lehine slogan attılar.

Ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara dökülen kalabalık kent merkezine doğru harekete geçtiler. Büyük bir kalabalığın Kaymakamlık binası önüne akın etmesi nedeniyle şehirde trafik kilitlendi. Darbe karşıtı sloganlar atan kalabalık, yapılan girişime büyük tepki gösterdi.

Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca ile MHP'li Belediye Başkanı Şevket Can, kalabalığı sağduyuya ve provokasyonuna gelmemeli için uyarıda bulundular.

Milli iradeye sahip çıkan Tarsuslulara hitap eden Kaymakam Bekir Atmaca, "Milli irade galip gelecektir. Bunu burada belirtmek istiyorum. Şuan burada polisimiz, jandarmamız var. Burada kalabalık olduğu zaman provokasyon olabilir. Meramımızı ifade ettikten sonra yavaş yavaş dağılabilirsek, zaten halkımız gereken tepkiyi gösterdi. Bu tür kalabalıklarda provokasyon olabilir, bizi birbirimize düşerek kişilere karşı tedbirli olalım. Yavaş yavaş dağılalım" dedi.

MHP'li Belediye Başkanı Şevket Can ise "Kıymetli hemşehrilerim, Tarsus'ta sayın Kaymakamımızım başkanlığında ve önderliğinde jandarmamız emniyetimizle elele yürek yüreğe, sizlerle beraber gönül gönülleyiz. Biz milli iradeye sahip çıkıyoruz. Demokrasiye inanıyoruz. Demokrasimize sahip çıkıyoruz. Ancak gerekli mesajlar Türkiye'nin her tarafından verilmiştir. Bizim burada art niyetli insanlara karşı provokatörlere karşı sayın Kaymakamımızın dediği gibi sessiz sedasız bir şekilde dağılmamız gerekiyor. Biz Tarsus Kaymakamımızın başkanlığında sizlerle beraberiz bunu bilin. Bize düşen görev halkımızın burnu kanamasıdır" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından kalabalık Kaymakamlık binasının önünde durmaya ve tepkilerini göstermeye devam ettiler.

Camilerde de ise sela okundu. - MERSİN

Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı
Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı
Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tarsus'ta Halk Demokrasiye Sahip Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu