Tarsus'ta Kemal Paşa Camisi'nin Temeli, Törenle Atıldı - Son Dakika

Tarsus'ta Kemal Paşa Camisi'nin Temeli, Törenle Atıldı

02.06.2016 17:45
Tarsus'ta Kemal Paşa Camisi'nin Temeli, Törenle Atıldı, System.String[]

Tarsus Belediyesi tarafından Kemal Paşa Mahallesi'ne yaptırılacak olan Kemal Paşa Camisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından Kemal Paşa Mahallesi'ne yaptırılacak olan Kemal Paşa Camisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kaymakam Bekir Atmaca, törende yaptığı konuşmada, bölgede yapılacak olan caminin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Şehrimizde son zamanlarda ciddi anlamda çok güzel yatırımlar yapılıyor. Bir yandan yerel yönetim kentin ihtiyacı olan hizmetleri verirken, diğer yanda devletimizin yatırımları da ciddi bir ivme kazandı. Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesi yapıldı ve önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılarak hızla çalışmalarına devam edilecek. Tarsus'a yapılacak olan 600 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak ve yapımına başlanılacak. Bunun yanında uzun yıllardır Tarsusluların hasretini çektiği devlet üniversitesi kurulma kararı önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. Biz yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur."

Belediye Başkanı Şevket Can ise Tarsus halkının ihtiyacı olan hizmetleri tek tek hayata geçirmekte olduklarını ve bunun manevi onurunu yaşadıklarını söyledi.

Tarsus'a ve Tarsus'ta yaşayanlara hizmetlerin en güzelini sunmanın çabası içinde olduklarını kaydeden Can, "Biz bir oldukça, diri oldukça, iri oldukça her türlü engeli aşarız. Biz Allah rızası için çalışıyoruz. Bize vatandaşlarımızın hayır duaları yeter. Her zaman kentimizin en ücra köşesine kadar hizmetlerimizi tek tek sunuyoruz. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece her hizmeti hayata geçiririz. Bu camimizde hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Butona basılarak temel atma töreni gerçekleştirilirken, toplam 450 günde tamamlanacak olan çifte minareli Kemal Paşa Camisi 2 milyon 240 bin liraya mal olacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tarsus'ta Kemal Paşa Camisi'nin Temeli, Törenle Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk istifa etti Otoyolda mucize kurtuluş! Yolcu otobüsünden kopan çamurluk faciaya neden oluyordu Yalnız yaşayan yaşlı kadın, komşuları tarafından kanlar içinde ölü bulundu Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Tunus'ta halk sokağa döküldü! 600'den fazla kişi gözaltında Çin hükümetinin koronavirüs salgınıyla ilgili yalanları bu belgeselde gün yüzüne çıkıyor Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Hazine bugünkü ihalelerde yaklaşık 6 milyar lira borçlandı