Son Dakika Haberleri: Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi

7 ay önce

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi birinci etap çalışmasında sona geldiklerini, ikinci etap için de hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi, System.String[]
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi birinci etap çalışmasında sona geldiklerini, ikinci etap için de hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

İlçede eski yerleşim alanları olan Şehitkerim Mahallesi, eski belediye binası, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Yeni Hamam arasında kalan bölgeyi kapsayan Tarihi Ticaret Merkezi çevre düzenleme ve sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor.


Tarsus Belediye Başkanı Can, yaptığı açıklamada, Tarihi Ticaret Merkezinin ilk etabında sona gelindiğini belirtti.

Projenin 1. etabında 18'i tescilli 108 dükkan, 1 kemer ve 1 mescidin iyileştirme çalışmalarının tamamlandığını aktaran Can, "Yine Tarihi Ticaret Merkezi kapsamında yer alan Kırkkaşık Bedesteni yanındaki parktaki çalışmalarımız bitti. Ticaret ve Sanayi Odasının batı tarafında yer alan park düzenlemesindeki yapılan kazı çalışmalarında ise kurul kararı bekleniyor." diye konuştu.

Tarsus'un tarihi, kültürel birikiminin hem kullanıcılar hem de kent dışından ziyaretçiler tarafından tercih edilen bir cazibe odağı olması için çalışma yürüttüklerini belirten Can, bu nedenle şehir içlerini tarihsel dokusuna uygun dizayn ettiklerini sözlerine ekledi.Başkan Erdoğan'ın Döviz Çağrısı, Polisleri Harekete Geçirdi Maçı İzlemek İçin TRT'yi Açan Taraftarlar, Televizyon Başında Çıldırdı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Trump'a Sert Yanıt: Biz Teröristleri Desteklemedik