Son Dakika Haberleri: Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi

7 gün önce

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi birinci etap çalışmasında sona geldiklerini, ikinci etap için de hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'nde İlk Etabın Sonuna Gelindi, System.String[]
 Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi birinci etap çalışmasında sona geldiklerini, ikinci etap için de hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

İlçede eski yerleşim alanları olan Şehitkerim Mahallesi, eski belediye binası, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Yeni Hamam arasında kalan bölgeyi kapsayan Tarihi Ticaret Merkezi çevre düzenleme ve sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor.


Tarsus Belediye Başkanı Can, yaptığı açıklamada, Tarihi Ticaret Merkezinin ilk etabında sona gelindiğini belirtti.

Projenin 1. etabında 18'i tescilli 108 dükkan, 1 kemer ve 1 mescidin iyileştirme çalışmalarının tamamlandığını aktaran Can, "Yine Tarihi Ticaret Merkezi kapsamında yer alan Kırkkaşık Bedesteni yanındaki parktaki çalışmalarımız bitti. Ticaret ve Sanayi Odasının batı tarafında yer alan park düzenlemesindeki yapılan kazı çalışmalarında ise kurul kararı bekleniyor." diye konuştu.

Tarsus'un tarihi, kültürel birikiminin hem kullanıcılar hem de kent dışından ziyaretçiler tarafından tercih edilen bir cazibe odağı olması için çalışma yürüttüklerini belirten Can, bu nedenle şehir içlerini tarihsel dokusuna uygun dizayn ettiklerini sözlerine ekledi.Son Dakika! Ataşehir'deki Bomba Paniğinin Nedeni Belli Oldu: Paketten Saat Çıktı Belçika'da Silahlı Saldırgan Paniği, Polis Operasyon Başlattı

İstanbul'da İki Erkeğin Saldırısına Uğrayan Faslı Kadın, Kanlar İçinde Kaldı Ünlü Marketten Satın Alacağı Uyku Tulumunun İçinden Fareler Çıktı