Son Dakika Haberleri: Tartışmalı Doktor Michele Ferrari'nin Cezası Onandı

Tartışmalı Doktor Michele Ferrari'nin Cezası Onandı

2 yıl önce

Hakkında 18 ay ertelemeli hapis cezası verilen İtalyan doktor, temyiz başvurusundan da umduğu sonucu alamadı.

Tartışmalı Doktor Michele Ferrari'nin Cezası Onandı, System.String[]

Dünya çapında sporculara yasaklı madde temin etmesiyle tanınan İtalyan doktor Michele Ferrari hakkında daha önce verilmiş olan ertelemeli 18 aylık hapis cezasının üst mahkeme tarafından onandığı açıklandı.


Ferrari'nin avukatları aracılığıyla yaptığı itirazı görüşen Bolzano Mahkemesi, bugün açıkladığı kararıyla tartışmalı doktor hakkında nisan ayında verilmiş olan cezada herhangi bir indirime gidilmeyeceğini duyurdu.


Michele Ferrari, 2010 yılında biatlet Daniel Tashler'e yasaklı madde temin etmesi sebebiyle cezaya çarptırılmıştı. 2015 yılında başlayan soruşturmada Tashler'in babası ve aynı zamanda dönemin Uluslararası Biatlon Federasyonu (IBU) Asbaşkanı Gottlieb Taschler de oğlu ile Ferrari arasında arabulucuk yaptığı gerekçesiyle suçlu bulunmuştu.


Michele Ferrari, Tour de France'ta 1999-2005 yılları arasında elde ettiği 7 şampiyonluğu daha sonra doping yaptığını itiraf etmesi üzerine elinden alınan Lance Armstrong'un doktoru ve antrenman sorumlusuydu.

Kaynak: EuroSport.com

Haber Yayın Tarihi: 23.11.2017 03:42 

YORUMLAR


Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak
Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir Son dakika: Bakan Selçuk açıkladı! 26 meslekte daha yeterlilik belgesi olmayan çalıştırılamayacak