Tartışmalı Kitabın Yayıcısına Bombalı Saldırı - Son Dakika

Tartışmalı Kitabın Yayıcısına Bombalı Saldırı

28.09.2008 15:45
Tartışmalı Kitabın Yayıcısına Bombalı Saldırı, System.String[]

Hz. Muhammed'in Eşi Ayşe ile İlişkisinde Ayrıntılara Yer Veren Kitabın Basımını Yapan Yayıncının Evine Bombalı Saldırı Düzenlendi.

Hz. Muhammed'in eşi Ayşe ile ilişkisinde ayrıntılara yer veren kitabın basımını yapan yayıncının evine bombalı saldırı düzenlendi.

"Medine'nin Mücevheri" adlı tartışmalı kitabın İngiltere'de basımını yapan yayıncının evine bombalı saldırı düzenlendi.

Yayıncı Martin Rynja'nın Islington'daki 2,5 milyon sterlinlik (5,6 milyon YTL) evine dün düzenlenen bombalı saldırının ardından çıkan yangının itfaiye ekiplerince söndürüldüğü, ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

Polisin saldırının ardından başlattığı operasyonda 22, 30 ve 40 yaşlarında üç kişinin terörle mücadele yasasına muhalefetten gözaltına alındığı, bu kişilere ait ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldığı belirtildi.

Amerikalı gazeteci Sherry Jonus tarafından kaleme alınan "Medine'nin Mücevheri" adlı roman, Hazreti Muhammed'in eşi Ayşe ile ilişkisinde ayrıntılara yer verdiği için Müslümanların tepkisine neden olmuştu.

Jones, tartışmalar üzerine, İslam dinine ve Hz. Muhammed'e saygılı olduğunu, kitabının kültürler arasında bir köprü kurmasını istediğini savunmuştu.

İslam tarihini yanlış yorumladığı yolunda eleştirilere maruz kalan kitap, ABD'deki yayıncı şirket tarafından geri çekilirken, Sırbistan'da da basıldıktan sonra toplatılmıştı.

Tartışmalı Kitabın Yayıcısına Bombalı Saldırı

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Tartışmalı Kitabın Yayıcısına Bombalı Saldırı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı