Sandık görevlisinin başörtüsünü çeken sanık 3 bin TL para cezası aldı - Son Dakika

Sandık görevlisinin başörtüsünü çeken sanık 3 bin TL para cezası aldı

2 ay önce

Geçen yıl 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir okulda tartıştığı sandık görevlisinin başörtüsünü çeken sanık, 3 bin TL para cezası aldı.

Geçen yıl 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde okulda tartıştığı siyasi parti temsilcisinin başörtüsünü çeken Sühendan Göy, Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayarak kamu barışını bozmaya elverişli fiili nedeni ile 3 bin TL adli para cezası ile cezalandırıldı. İstanbul Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, müşteki Zeynep Yıldırım (34) ve avukatı katıldı. Duruşmaya katılmayan sanıklar Sühendan Göy (77) ve kardeşi Emel Oral'ı (89) ile avukat Arzu Acımaz temsil etti.

Sanıkların Avukatı Arzu Acımaz, her iki müvekkilinin de beraatine karar verilmesini istedi.

DİNİ DEĞERLERİ AŞAĞILAMA SUÇUNDAN 3 BİN TL CEZA

Kararını açıklayan mahkeme, Emel Oral'ın beraatine, kardeşi Sühendan Göy'ün ise Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayarak kamu barışını bozmaya elverişli fiili nedeni ile 5 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Göy'ün cezası 3 bin TL adli para cezasına çevrildi.

İDDİANAMEDE 9 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi sırasında siyasi parti temsilcisi olarak Kadıköy'de bir okulda görev yapan Zeynep Yıldırım ile Yıldırım'ın görev yaptığı okula oy kullanmaya giden Emel Oral ve Sühendan Göy'ün tartıştıkları, şüphelilerin müşteki Yıldırım'ın başörtüsünü çekerek ittikleri belirtiliyor. İddianamede her iki şüphelinin, Kasten yaralamaya teşebbüs suçundan 3 aydan 9 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyordu.

OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI

Olay ayı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Sühendan Göy'ün Zeynep Yıldırım'ı bir süre takip ettiği ve başörtüsünü çektiği görülüyor.

Sandık görevlisinin başörtüsünü çeken sanık 3 bin TL para cezası aldı
Haber Yayın Tarihi: 18.10.2019 01:43 Kaynak: DHASon Dakika

Yaptığı tespihlerle hayran bırakıyor! Erdoğan'ın koleksiyonunda 20 tespihi var
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti