Tasarruflar Suya Zam Yaptırmıyor - Son Dakika

Tasarruflar Suya Zam Yaptırmıyor

19.01.2012 11:01
Tasarruflar Suya Zam Yaptırmıyor, System.String[]

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ender Batukan, suya 3 yıldır zam yapmadıklarını belirterek, "Yaptığımız tasarruflar bu konuda önemli rol oynuyor" dedi.

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ender Batukan, suya 3 yıldır zam yapmadıklarını belirterek, "Yaptığımız tasarruflar bu konuda önemli rol oynuyor" dedi.

Elektrik ve akaryakıtta 3 yıldır zamların yaşandığını ancak su konusunda henüz zammın gündeme gelmediğini söyleyen Batukan, "Bizim en çok giderimiz elektrik ve akaryakıtta oluyor. Hizmet ağında 150'ye yakın araçla hizmet veriyoruz. Maaş ve personel giderleri de arttı" diyerek, giderlerin artmasının yanında iyi işler yaptıklarını, başlatılan içme suyu rehabilitasyon çalışmasının halen devam ettiğini anlattı.

Ağır sanayide su kayıplarının önceki yıllarda yüzde 65 civarında olduğunu açıklayan Batukan, rehabilitasyon çalışmaları neticesinde bu kayıkların yüzde 1'e indirildiğini söyledi. Batukan, "Bu tasarruflar bize para olarak dönüyor. Paralarla da elektrik motorlarını tasarruflu olanlarla yeniliyoruz. Oradan gelen tasarruflar bu açığımızı karşılıyor. İçme suyuna zam yapmaksızın biz bunu gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

"Enflasyondan veya elektrikten, akaryakıttan gelen açığı kapatacak bir program uyguluyoruz" diyen Batukan, "Bu önemli bir şey. Su üretimi artmasına rağmen elektrik tüketimi azalıyor. Tüm pompaları yeniliyoruz. Artık yeni teknolojide daha az elektrik tüketen pompalar var. Su kaybının çok olduğu yerlerde onları bertaraf ettiğimiz yerler var. Onlar açığımızı kapatıyor.

Bunda sadece bizim etkimiz yok, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve 5 ilçe belediyemizin bakışı da buna fayda ediyor. Yatırımlara devam edeceğiz. Yerleşim yerlerinde altyapı yapmak insanların huzurunu kaçıran bir iş gibi göründüğü için zorlanıyoruz. Belediye başkanlarının destekleri ile sıkıntı çekmiyoruz" ifadesinde bulundu. - KAYSERİ

Tasarruflar Suya Zam Yaptırmıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tasarruflar Suya Zam Yaptırmıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar