Taşdelen'den Açılışlar Öncesi Yerinde İnceleme - Son Dakika

Taşdelen'den Açılışlar Öncesi Yerinde İnceleme

4 yıl önce

Ekim ayını 7 açılış 4 temel atma ile tamamlayan Çankaya Belediyesi, Kasım ayında da 5 açılış ve 6 temel atma gerçekleştireceğini duyurdu.

Taşdelen'den Açılışlar Öncesi Yerinde İnceleme, System.String[]

Ekim ayını 7 açılış 4 temel atma ile tamamlayan Çankaya Belediyesi, Kasım ayında da 5 açılış ve 6 temel atma gerçekleştireceğini duyurdu.


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, açılışı ve temel atmaları gerçekleşecek tesisleri inceledi.


Çankaya Belediyesi, açılışlarla, temel atmalarla dolu bir Kasım ayına hazırlanıyor. Ekim ayında 7 tesisin açılışını yapan, dört eserin de temel atmasını gerçekleştiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kasım ayında açılışı yapılacak park ve tesislerin son durumlarını yerinde inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Sokullu'ya Çankaya evi


Başkan Taşdelen'in ilk durağı Sokullu Çankaya Evi oldu. İlçenin en büyük Çankaya Evlerinden biri olacak Sokullu Çankaya Evi'nde incelemelerde bulunan Taşdelen, 12 Kasım'daki açılış öncesi yapılan son hazırlıkları yerinde gördü. Sokullu'daki bölge sakinleriyle de bir süre sohbet eden Taşdelen, Kasım ayında yapacakları çalışmaları mahallelilerle paylaştı.


Sokullu'nun ardından tadilatı Çankaya Belediyesi tarafından yapılan Dikmen Polis Merkezi Amirliği'ni ziyaret eden Taşdelen, buradan çevre duvarından boyasına, bahçe düzenlemesinden sınıfların tadilatına kadar yenilenen Oran Perihan İnan İlk ve Ortaokulu'nu gezdi. Okul yönetimi ve öğretmenlerin isteklerini dinleyen Başkan Taşdelen, minik öğrencilerle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.


Oran'a iki park bir yaya yolu


Taşdelen'in bölgedeki bir sonraki durağı Oran'da muhtarlığın da bulunduğu ve tamamen yaya yoluna dönüştürülen Hamdullah Suphi Tanrıöver Sokak'ta devam etti. Başkan Taşdelen, bir Çankaya markası haline gelen renkli-desenli asfalt kaldırımlarla süslenen sokaktaki çalışmaları Muhtar Atilla Banyocu ile birlikte yerinde inceledi.


Başkan Taşdelen'in Oran'daki son durağı ise 17 Kasım'da açılışı yapılacak, Bülent Ecevit ve Oran Barış Parkları oldu; Oran'a toplamda 7 bin metrekareden fazla yeni yeşil alan kazandıracak olan iki parkta açılış öncesi yapılan hazırlıklar ile ilgili bilgi aldı.


Çayda Çıra Parkı 28 Kasım'da açılıyor


Oran'daki incelemelerin ardından Mürsel Uluç Mahallesi'ne geçen Başkan Taşdelen, ilk önce 28 Kasım'daki açılışa hazırlanan Çayda Çıra Parkı'ndaki inşaat çalışmalarını denetledi. Parkın son durumu ile ilgili bilgi alan Taşdelen, 10 bin 700 metrekare alan üzerine yapılan parkta inşası süren koşu yolu ve çocuk oyun alanlarını gezdi. Parkın simgelerinden biri olan 56 metrekarelik dev Türk bayrağı önünde Mürsel Uluç Mahallesi sakinleriyle toplanan Başkan Taşdelen, bölgede yapılan diğer çalışmaları da mahallelilerle paylaştı. Süregelen asfalt çalışmalarını da inceleyen Taşdelen, fen işleri ekipleri ve asfalt işçileriyle de buluştu.


Zafertepe Kreş'i gün sayıyor


Başkan Taşdelen'in Çankaya'nın dört bir yanında 25 ayrı noktada sürdürdüğü denetim gezisinin son durağı ise Zafertepe Mahallesi oldu. İlk olarak bölgeyi gezen Taşdelen daha sonra, 7 Aralık'ta açılacak ve ikinci eğitim döneminde hizmete başlayacak olan Zafertepe Gündüzbakımevi'nin inşaatını ziyaret etti. 120 minik öğrencinin hizmet alacağı kreşteki hazırlıkları yerinde inceleyen Başkan Taşdelen, kreşin bahçe ve oyun alanlarının kurulacağı alanı da gezdi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 29.10.2016 11:09 Kaynak: İHASon Dakika

Çakarın ardından tepe lambası çilesi başladı! Sürücü ve araç sahibine ayrı ayrı 1.228 TL ceza kesiliyor
Cübbeli Ahmet Hoca 10 yıl sonra ilk defa bir kadın sunucunun programına katıldı Reçete ile eczaneye ilaç almaya giden baba, oğlunun 7 aydır hastanede yatıyor göründüğünü öğrenince şoke oldu

Son Dakika Haberleri