Taşıma Karla Atlama Kuleleri Karlandı - Son Dakika
Taşıma Karla Atlama Kuleleri Karlandı

Taşıma Karla Atlama Kuleleri Karlandı

31.12.2017 13:22

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ekipleri, Konaklı Kayak Merkezi’nden kar taşıyarak, atlama kulelerinin inrunnlarına karlama yaptı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ekipleri, Konaklı Kayak Merkezi'nden kar taşıyarak, atlama kulelerinin inrunnlarına karlama yaptı.

GHSİM, suni karlama sistemi ile rampaların pistlerini kayakla atlamalar için hazır hale getirdi. 2011 yılında yapılan Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları öncesinde şehirde uzun süre kar yağmamış, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de kentin muhtelif yerlerinden kar taşıyarak kayak pislerini suni kar sistemi yardımı ile de hazır hale getirmişti.

Şimdi de GHSİM aynı taktiği atlama kuleleri rampaları ve inrunnları için uyguladı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürlüğü'ne bağlı kar timi ekibinden Yasin Yorulmaz, Ömer Şerefoğlu, Harun Çelebi, Yavuz Saraç, Ali Ensar Kotçioğlu ve Musa Çakmak 6 gün boyunca yoğun çalışma sonucu atlama kulelerinin rampalarını ve inrunnlarını hazır hale getirdiler.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, kayakla atlama kulelerinde yapılan bu çalışma ile ilgili olarak, "Ekibimiz 25 günlük süre içinde ancak hava sıcaklığı bakımından altı gün karlama sistemi yapabildi. Bu kısa sürede insan üstü gayretlerimizle atlama kulelerini atlamalar için hazır hale getirdik. Suni karlama sistemimizle konaklıdan getirdiğimiz karları inrunnlara yerleştirdik ve atlama rampalarının pistlerini hazır hale getirdik. Bu süreçte gecesini gündüzüne katan ekibimizi tebrik ediyorum" dedi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Taşıma Karla Atlama Kuleleri Karlandı - Son Dakika


Advertisement