"Taşımalı Gençler Çekim Merkezi" Projesi Kabul Edildi - Son Dakika

"Taşımalı Gençler Çekim Merkezi" Projesi Kabul Edildi

06.01.2012 13:40

Tosya Kaymakamlığınca hazırlanan "Taşımalı Gençler Çekim Merkezi" projesinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildiği bildirildi.

Tosya Kaymakamlığınca hazırlanan "Taşımalı Gençler Çekim Merkezi" projesinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildiği bildirildi.

Kaymakam Mehmet Türköz, proje hakkında düzenlediği bilgilendirme toplantısında, projenin amacının, köylerden taşımalı eğitim gören öğrencilerin kaliteli zaman geçirebilecekleri ortamların oluşturulması olduğunu söyledi.

"Taşımalı Gençler Çekim Merkezi" projesini uygulamaya başlandığını anlatan Türköz, şöyle konuştu:

"Projemizin bedeli 52 bin liradır. Projemize, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü 45 bin lira bedeli uygun gördü. Bu aradaki farkı biz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışa Vakfı imkanlarıyla telafi edeceğiz. Projemizle ilgili sadece izcilikle ilgili bölümü çıkarttıklarını biliyoruz. Projemizin gençlerimize çok faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü, gençlerimizi köylerinden alıp taşıyarak okullarına getiriyoruz ama dönüş saatine kadar geçen belli bir süre var. Bu süre zarfında gençlerimizi kötü alışkanlıktan korumak için burada toplayarak kendi zevklerine uygun olarak faydalı işlerle meşgul olmalarını sağlayacağız. Mekanımızda bilgisayarların yanı sıra masa tenisi, bilardo masası ve sportif faaliyet aletleri olacak."

- KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Taşımalı Gençler Çekim Merkezi' Projesi Kabul Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı