Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül - Son Dakika

Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül

28.03.2012 15:58
Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül, System.String[]

Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASSK), amatör sporun gelişimi için gönül verenleri ve Türkiye'yi dünya genelinde gururlandıran dünün amatörlerini, bugünün profesyonel...

Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASSK), amatör sporun gelişimi için gönül verenleri ve Türkiye'yi dünya genelinde gururlandıran dünün amatörlerini, bugünün profesyonel sporcularını ödüllendirdi.

Amatör spor kulüplerinin ve federasyonların buluşma noktası olan, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), bu yıl da artık gelenekselleşen "2011 En 11 Spor Ödülleri'ni, "TASKK Onur Kurulu Özel Ödülleri'ni ve 81 İlde En İyi Spor Yöneticileri Ödülleri'ni sahiplerine teslim etti.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,Spor Genel Müdürü ve TASSK Başkanı Mehmet Baykan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar ve tüm amatör spor dallarına ait federasyon başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde, Türkiye amatör sporuna destek veren isimler ve amatör kulüplerde spor hayatına başlayarak bugün profesyonel olmayı başarmış sporcular ödüllendirildi.

KILIÇ: İMKAN VERİLİRSE BU MİLLET BAŞARIYI GETİRİR

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yaptığı konuşmada, "Avrupanın ve dünyanın her yerinde başarılı olan ve bizi gururlandıran tüm sporcuları tebrik ediyorum. İmkan verilirse bu millet sporda başarıyı getirir, bu genetik olarak insanımızın yapısında var. Tükiye'nin son 10 yılında spordan gelen bir Başbakan var, bu sporun her alanında kendini hissettiriyor. Asıl hedefimiz spor yapan bir toplum yaratmak olmalı ister öğrenci ister çiftçi ister iş adamı ister ev kadını olsun spor yapan bir toplum yaratmak zorundayız. Araştırmalar gösteriyorki spora yapılan 1 liralık harcama 3 liralık sağlık hizmeti olarak geri dönüyor. Toplum olarak, başkanlık olarak, yöneticiler olarak bunu hedeflememiz lazım" dedi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan TASKK Başkanı Mehmet Baykan, Türkiye'nin sporda gösterdiği önemli başarıların altında, 'Türkiye'nin en çok madalya kazanan' ülkelerden biri olması için gayret gösteren gönüllü ordusuna sahip TASKK 'ın, amatör spora olan inancının yattığını söyledi. Baykan, artık gelenekselleşen bu ödül töreninin, amatör sporlar için çok önemli bir değer olduğunun ve TASKK'ın bu yolla Türk sporuna emek verenlere olan vefa borcunu ödediğinin de altını çizdi.

Baykan, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ödül töreni ve ödül alan isimler için ise şunları söyledi:

"Türkiye'nin ekonomik, politik, kültürel bir çok alanda uluslararası anlamda katettiği yol ve elde ettiği başarılar, amatör spor branşlarında da yansıma buldu ve Türkiye olimpik ve paralimpik branşlarda önemli başarılar elde etti. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu olarak, amatör sporcu ve takımlarımızı desteklemeye, başarılarını ödüllendirmeye devam edeceğiz. '2010 En 10 Spor Ödülleri' ile başladığımız ve bugün "2011 En 11 Spor Ödülleri" ile devam ettirdiğimiz organizasyonumuzu, önümüzdeki senelerde de ara vermeden sürdürerek gelenekselleştirmeyi istiyoruz."

Törende ilk olarak Dünya Şampiyonu olan Voleybol Yıldız Bayan Milli takımımıza ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verdi. Kılıç daha sonra bedensel engelli yüzme branşında altın madalya kazanan Beytullah Eroğlu'nun ödülünü takdim etti. Daha sonra diğer katılımcılar tarafından sporculara ödülleri verildi.

TÜRKİYE'Yİ GURURLANDIRAN TABLO

Yılın En 11 sporcusu da 2011'de Türkiye ve dünya genelinde elde ettikleri başarılar nedeniyle ödüllendirildi. Ödül alan isimler şöyle:

1-Çiğdem Özyaman (Atıcılık)

2-Beytullah Eroğlu (Bedensel Engelli Yüzme)

3-Ahmet Örken (Bisiklet)

4-Şemsi Yaralı (Boks)

5- Göksu Üçtaş (Cimnastik)

6-Rıza Kayaalp (Güreş)

7-Semih Deniz (Görme Engelli Atletizm)

8- Mete Binay (Halter)

9-Ebru Şahin (Judo)

10-Servet Tazegül (Taekwondo)

11-Voleybol Yıldız Bayan Milli Takımı

12-Elif Akyüz (Milli Wushucu)

Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül
Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül
Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül
Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Taskk'dan Başarılı Sporculara Ödül - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Şanlıurfa'da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü, 11 yaralı Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Yüz yüze eğitim sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin sınavları izole bir ortamda gerçekleşecek Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü