Taşköprü'ye Dev Proje - Son Dakika

Taşköprü'ye Dev Proje

12.01.2012 14:14
Taşköprü'ye Dev Proje, System.String[]

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesi belediyesinin uzun uğraşları sonucu ilçeye yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nde yer teslimi yapıldı.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesi belediyesinin uzun uğraşları sonucu ilçeye yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nde yer teslimi yapıldı.

İller Bankası'nın yaptığı ihaleyi 4 milyon 942 bin liraya alan Esen İnşaat firması ile Taşköprü Belediyesi arasında yer teslimi yapıldı. Kızılırmak'ın en büyük kolu olan Gökırmak'ın hayat verdiği havzada kurulacak olan Arıtma Tesisi'nin ardından bölge florası zenginleşecek. 1 Şubat 2010 tarihinde İller Bankası tarafından projesi onaylanan Atık Su Arıtma Tesisi'nin inşaatına başlamak için Taşköprü Belediyesi'nin proje çalışmalarının ardından 1 Ağustos 2011 tarihinde İller Bankası'na destek talebinde bulunuldu. İlk olarak keşif bedelini çıkartan İller Bankası ise, olumlu görüş verdiği Taşköprü'ye yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'ni ihaleye çıkarttı. Yaklaşık 7 milyon TL'lik keşif bedeli olan projenin yüzde 50'sinin Taşköprü Belediyesi tarafından, yüzde 50'sinin ise İller Bankası tarafından hibe olarak karşılanacağı belirtildi. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan da, kanalizasyon hattının uzun yıllardan beri Gökırmak'ı kirletmesinden dolayı rahatsızlık duyduklarını ve öncelikli olarak bu konuya eğilip Atık Su Arıtma Tesisi'nin projesinin yapılması için yoğun uğraş gösterdiklerini kaydetti. Arslan, Gökırmak Havzası'nın daha temiz olması ve florasının genişleyecek olmasından mutluluk duyduklarını belirterek, artık Gökırmak'a kanalizasyon hattının arıtılmış su olarak deşarj edileceğini ve gelecek kuşaklara daha yaşanılır bir kent bırakmak istediklerini vurguladı. Arslan, ayrıca proje aşaması süresince kendilerinden desteklerini esirgemeyen başta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'a, Kastamonu milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İller Bankası Genel Müdürlüğü Çevre Yapıları Şube Müdürü Sevinç Deniz, Esen İnşaat firması sahibi Kaya Erdem'in katıldığı programda ilk olarak alanda inceleme yapıldı. Daha sonra Taşköprü Belediyesi Toplantı Salonu'nda yer teslim tutanağı imzalandı.

İnşaat sezonunun başlaması ile birlikte çalışmaların start alacağı projenin 750 günde tamamlanacağı öğrenildi. - KASTAMONU

Taşköprü'ye Dev Proje
Taşköprü'ye Dev Proje

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Taşköprü'ye Dev Proje - Son Dakika


Son Dakika

Programda sorulara yanıt vermeyince zor durumda kalan Şevval Şahin, takipçi sayısını arttırdı Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Camiye giren çocukların namaz kılan imamın sırtına çıkıp oyun oynaması yürekleri ısıttı Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti