Son Dakika Haberleri: Taşova'da Şehitler Gecesi Düzenlendi

Taşova'da Şehitler Gecesi Düzenlendi

3 yıl önce

AMASYA(AA) - Amasya'nın Taşova ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Taşova Şubesi tarafından Şehitler Gecesi programı düzenlendi.

Taşova'da Şehitler Gecesi Düzenlendi, System.String[]
AMASYA(AA) - Amasya'nın Taşova ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Taşova Şubesi tarafından Şehitler Gecesi programı düzenlendi.

Belediye düğün salonundaki programda konuşan Taşova AGD Şube Başkanı Mustafa Şimşek, şehadetin bir aşk olduğunu dile getirerek, "Allah'a vasıl olma isteğidir. Şu yalan dünyadan yüz çevirmedir. İbadetin taçlanmış halidir. Her ibadet niyetle başlar. Şahadet de niyet ister" dedi.

Şehadet cihadın bir sonucu olduğuna işaret eden Şimşek, "Yani şehit olmak için cihadın içinde olmak gerekir. Cihat mücadeledir. Hak yolda Allah için gayret göstermedir. Şeytanı olan her şeye karşı ilahi olan her vesile ile mücadele etmektir" diye konuştu.

AGD Amasya Şube Başkanı Fatih Bilgin ise şehitlik makamını düşündükçe kendi adlarına üzülmemek, onlar adına da sevinmemenin elde olmadığını söyledi.

Program sinevizyon gösterisi, Hz. Hamza'nın şehit edilişinin ve İslam coğrafyasında şehit edilenlerin anlatılması, ilahi okunması ve tüm şehitler için yapılan dua ile sona erdi.

Programa Belediye Başkan Vekili Mehmet Duman, Taşova Devlet Hastanesi Müdürü İsa Akgül ile vatandaşlar katıldı.Gülşen Bubikoğlu, Alışveriş Yaparken Objektiflere Yakalandı MasterChef'in Fenomen Yarışmacısı Murat, Diskalifiye Oldu

Türkiye, Bugün Karadeniz Üzerinden Gelen Soğuk Havanın Etkisi Altına Giriyor