Taşova Devlet Hastanesinde yangın ve deprem tatbikatı - Son Dakika

Taşova Devlet Hastanesinde yangın ve deprem tatbikatı

25.10.2019 14:14
Taşova Devlet Hastanesinde yangın ve deprem tatbikatı

Taşova Devlet Hastanesinde deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Taşova Devlet Hastanesinde deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta, senaryo gereği hastanenin dahiliye servisinin bulunduğu ikinci katta deprem sonrası elektrik kontağından çıkan yangında patlama meydana geldi.

Elektrikler kesilerek hastalar ve personel tahliye edildi. Yangına daha etkin müdahale, kurtarılmayı bekleyen yatalak hasta ve diğer yaralıların tahliyesi için itfaiye ve UMKE ekiplerinden yardım istendi.

Yaralıların tahliyesinin ardından itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Taşova Devlet Hastanesi Başhekimi Ferruh Çam, nerede ve ne ölçüde olacağı önceden bilinmeyen, can ve mal kaybı ile insanlarda derin ve unutulmayan yaralar açan doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.Bu nedenle hastanede deprem ve yangın tatbikatı düzenlediklerini dile getiren Çam, kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağının denetlenmesi ve eksikliklerin görülmesi için tatbikatın önem taşıdığını kaydetti.

YORUMLAR
500
Van'da 20 ton saman ve 5 bin bağ ot yandı Van'da 20 ton saman ve 5 bin bağ ot yandı BAŞAKŞEHİR ÇORAPÇILAR SANAYİ SİTESİNDE YANGIN BAŞAKŞEHİR ÇORAPÇILAR SANAYİ SİTESİNDE YANGIN Çorapçılar sanayi sitesinde korkutan yangın Çorapçılar sanayi sitesinde korkutan yangın
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Taşova Devlet Hastanesinde yangın ve deprem tatbikatı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement