Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları - Son Dakika

Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları

15.02.2013 09:52
Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları, System.String[]

Tatavla Keyfi, Rum meyhanelerinin sihirli ritimlerine garajistanbul'da yeniden hayat veriyor.

İsmini İstanbul'un efsanevi Rum gettosu, Tatavla'dan alan Tatavla Keyfi rembetiko müziğini yeniden yorumlayarak günümüze taşıyor. 20 Şubat gecesi garajistanbul'da sahne alacak grup, hareketli ritimleri sevenler için kaçırılmayacak bir eğlence sunuyor.

Tatavla Keyfi 2008 yılında Rembetiko şarkılarına yaptıkları katkıların bir araya getirdiği müzisyenler tarafından kuruldu. Grup, vokalde Alper Tekin, buzukide Haris Rigas, Akordeonda Mamed Dzhafarov, gitar vokalde Güneş Demir, buzuki ve bağlamadaki vokalde Fivos Nomikos ve perküsyonda Yanis Dimitriu'dan oluşuyor. Rembetiko şarkılarını bir asır önce bestelendiği ve çalındığı meyhane ve mahallelerde yeniden söyleyen Tatavla Keyfi, Balkan türkülerinden Sefarad müziğine, İzmir'in Minore'lerinden, Rum Murmurika'larına rembetikoyu etkileyen bir dizi müzikal gelenekten besleniyor.

Tatavla Keyfi, rembetikoyu dertlerini, mutluluklarını, umutlarını ve korkularını en iyi şekilde ifade edebilecekleri ve aynı duyguları paylaşan insanları bir araya getirebilecekleri müzikal bir platform olarak görüyor.

Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları

Tarih : 20 Şubat 2013, Çarşamba

Kapı açılışı : 21.00

Yer : Garajistanbul - Tom Tom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sk. 11A

Beyoğlu

Biletler : 15 TL

Önemli Uyarı: Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 24. Maddesinin 2. fıkrasının (d) bendi gereğince bu organizasyona 24 yaş üstü kişiler katılabilir.

Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Tatavla Keyfi ile Rembetiko Şarkıları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Malatya'da boş arsada çanta içinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu