Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Tatbikata Katılan Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin Annesi ve Eşi Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika

Tatbikata Katılan Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin Annesi ve Eşi Gözyaşlarını Tutamadı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Şehit Teğmen Caner Gönyeli -2016 Arama Kurtarma Tatbikatı başladı.

Tatbikata Katılan Şehit Teğmen Caner Gönyeli\'nin Annesi ve Eşi Gözyaşlarını Tutamadı
07.06.2016 - 16:16,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Şehit Teğmen Caner Gönyeli -2016 Arama Kurtarma Tatbikatı başladı. Tatbikata katılan Şehit Caner Gönyeli'nin annesi ve eşi gözyaşlarını tutamadı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Şehit Teğmen Caner Gönyeli -2016 Arama Kurtarma Tatbikatı başladı. 9 Haziran tarihinde sona erecek olan tatbikatın ilk günün de tatbikata hakkında bilgi verildi. KKTC Güvenlik Kuvvetler Komutanlığı'nda yapılan bilgilendirme toplantısına Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin annesi Kezban Gönyeli ve eşi Nukhet Gönyeli de katıldı. Bilgilendirme sırasında Kıbrıs Barış Harekatı'nda 42 yıl önce şehit olan Teğmen Caner Gönyeli'nin fotoğrafı ekrana yansıdığı sırada eşi ve annesi gözyaşlarını tutamadı.

KKTC Güvenlik Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin eşi Nukhet ve annesi Kezban'a günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Toplantı öncesinde konuşan anne Kezban Gönyeli, "Her gün ciğerim yanıyor 42 yıldır gözyaşım hiç dinmedi. Acımız çok büyük. Oğlumla gurur duyuyorum. Oğlumun adına tatbikat yapılıyor. Yetkililere çok teşekkür ediyorum " dedi. Eşi Nukhet Gönyeli de,"Çok heyecanlıyım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Her zaman eşimle gurur duydum. Şehit olduğu ilk günden bugüne 42 yıl geçti ve ben her gün fotoğrafına bakarak gözyaşı döküyorum. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın" diye konuştu.

Tümgeneral Erhan Uzun, "Arama Kurtarma harekatı doğrudan insan hayatı ile ilgili olduğundan zamana karşı ve ölümle yaşam arasında bir yarış halinde icra edilmek zorundadır. KKTC, anavatanı Türkiye Cumhuriyeti unsurları ile gönül ve emel birliği içerisinde, her ortamda, gece ve gündüz, kara sularında veya uluslararası sularda her yerde, her zaman Arama Kurtarma harekatı icra etmeye hazırdır " diye konuştu. Şehit Teğmen Caner Gönyeli -2016 Arama Kurtarma Tatbikatı kara ve deniz olmak üzere iki safhada yapılacak. 2003 yılında başlayan tatbikata bu yıl yurtdışından gelen askeri yetkililerinin gözlemci olarak katılacağı belirtildi.

- Kozan

Kaynak: DHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Güncel Tatbikata Katılan Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin Annesi ve Eşi Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika


Advertisement