Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti - Son Dakika

Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti

15.01.2012 14:43
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti, System.String[]

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, son kar yağışı ile birlikte tatilci ve günübirlikçilerin akınına uğradı.

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, son kar yağışı ile birlikte tatilci ve günübirlikçilerin akınına uğradı. Kar kalınlığının 175 santimetre olduğu Uludağ'da denetimlerini sıklaştıran jandarma ekipleri, zincirsiz araçların zirveye çıkmasına izin vermiyor.

Dünkü kar yağışının ardından gözlerin çevrildiği Uludağ'a çıkışta büyük yoğunluk yaşanıyor. Tatilcilerin yanı sıra Bursalı günübirlikçiler de Uludağ'a çıkıyor. Bazı tatilciler teleferikle Uludağ'a çıkıyor, bir çoğu ise kendi araçlarını tercih ediyor. Gruplar halinde Uludağ'a gelenlerin büyük artış gösterdiği yolda denetimler sıklaştırıldı. Jandarma ekipleri, zincirsiz araçların zirveye çıkışına izin vermiyor. Uludağ yolunun 8. kilometresinde kontrollerini sıklaştıran ekipler, araçları kontrol ediyor.

Zincir takmayan araç sürücüleri, yol boyunca uzun uzun kuyruklar oluşturdu. Şoförler zincir takmak için çalışırken yolcular kar topu oynayarak karın keyfini çıkardı.

Pazar tatilini fırsat bilerek Uludağ'a gezmeye gittiklerini söyleyen günübirlikçilerden Coşkun Uygun, "Uludağ'a pazar günü tatili için çıkıp orada mangal yaptıktan sora döneceğiz. Arkadaşlarla hem mangal yapıp, hem de gezip karın tadını çıkarmak istedik. Buraya kadar geldikten sonra jandarma ekipleri zincirsiz çıkışa izin vermediği için burada zincir takıyoruz. Kendimiz ve çevremiz için bunun olması gerekiyor." dedi.

Manisa'dan Uludağ'a gezmeye gelen öğrenci grubu ise gördükleri manzara karşısında büyülendiklerini aktardı. Öğrenci grubundan sorumlu Muammer Eğerci, "Uludağ'a gezi için Manisa'dan geldik. Uludağ'ı merak ediyorduk. Fen lisesi öğrencileri ile geldik. Şu anda burada zincir takıyoruz. Bundan sonra yolların buzlu olduğunu söylediler. Uludağ çok güzel, daha zirveye çıkmadan manzara karşısında etkilendik." diye konuştu.

İzmir'den gelen grup ise gördükleri manzarayı büyüleyici bulduklarını belirterek, "Biz İzmir'den geliyoruz. Uludağ'da bir toplantımız var kırtasiyeciler olarak. Burada görevli arkadaşlar zincirsiz çıkılmasına izin vermediler. Bizde zincir takıp yola devam edeceğiz. Ayrıca biz kara alışkın değiliz. Şu manzara bile bizi cezp etti. Her şey çok güzel." şeklinde duygularını dile getirdi.

Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti
Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Tatilciler ve Günübirlikçiler Uludağ'a Akın Etti - Son Dakika


Son Dakika

Selen Görgüzel Alkan, sünnet düğünlerini aldatmaların sebebi olarak gösterdi 20:38 Selen Görgüzel Alkan, sünnet düğünlerini aldatmaların sebebi olarak gösterdi Video kısa sürede viral oldu! Kavga eden kızların bikinisi düştü, erkekler tempo tuttu 20:24 Video kısa sürede viral oldu! Kavga eden kızların bikinisi düştü, erkekler tempo tuttu AK Partili vekilden Arınç'a isim vermeden sert eleştiri: Dindarlar ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır 19:29 AK Partili vekilden Arınç'a isim vermeden sert eleştiri: Dindarlar ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır
ABD Genelkurmay Başkanı Milley: Afganistan'dan çekilme süreci itibarımıza zarar verdi 19:29 ABD Genelkurmay Başkanı Milley: Afganistan'dan çekilme süreci itibarımıza zarar verdi Canlı yayında herkes dondu kaldı: En çok hediye atana karısını göstereceğini söyledi 19:01 Canlı yayında herkes dondu kaldı: En çok hediye atana karısını göstereceğini söyledi Bir gol daha geldi! Hollanda'da fark artıyor 18:50 Bir gol daha geldi! Hollanda'da fark artıyor
Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı 18:05 Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı Düğünde takı sebebiyle çıkan kavga sonucunda doktor çift boşanıyor 16:55 Düğünde takı sebebiyle çıkan kavga sonucunda doktor çift boşanıyor
Advertisement