Tatvan'da Huzur Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

Tatvan'da Huzur Toplantısı Düzenlendi

12.01.2012 15:40
Tatvan'da Huzur Toplantısı Düzenlendi, System.String[]

"Mahalle Huzur Toplantısı" düzenlendi."Polis Vatandaş Elele Daha Huzurlu Günlere" konulu toplantıya, Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, İlçe Emniyet Müdürü Erol Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, Tatvan Müftüsü Sebhetullah Kızılşah, Sağlık Grup Başkanı Doktor İrfan Taken, Karayolları 112.Şube Şefi İsmet Demir, Tedaş Müdürlüğü Şefi Geylani Gültaç katıldı.

Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından,

"Mahalle Huzur Toplantısı" düzenlendi.

"Polis Vatandaş Elele Daha Huzurlu Günlere" konulu toplantıya, Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, İlçe Emniyet Müdürü Erol Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, Tatvan Müftüsü Sebhetullah Kızılşah, Sağlık Grup Başkanı Doktor İrfan Taken, Karayolları 112. Şube Şefi İsmet Demir, Tedaş Müdürlüğü Şefi Geylani Gültaç katıldı.

Kurum amirleri, esnaf, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, vatandaş, veli, öğrenci temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı toplantıda, ilçe ve mahalle sakinlerinin sorunları dinlendi.

Toplantıda, ilçenin Tuğ, Karataş, Hidayet, Çağlayan ve Yeni Mahalle sakinleri sorunlarını, düşüncelerini anlattı. Toplam 4 etap olarak düzenlenen toplantının ilkinde işsizlik, geçim sıkıntısı, kaldırım işgali, geceleri yanmayan sokak lambaları, trafik ve araç park sorunları, şehiriçi otobüsle, minibüslerin trafiği tıkamaları ve belirsiz duraklarda beklemeleri, ana cadde üzerindeki ilkokulların üst ve alt geçit sorunları, çocuk parkı olmayan mahalleler, yolu bozuk olan cadde ve sokaklar, kış soğuğunda yardım kömürleri bekleyen muhtaç ailelerin sıkıntıları, yıkık ve harabe haldeki yapılara sığınarak madde bağımlılığına yönelmeye yeltenen gençlerin topluma kazandırılması ve kullanılmayan yapıları faydalı işlerde kullanabilmek için üretilebilecek alternatifler, seyyar satıcılar için uygun yer ve zeminlerin oluşturulması, anne ve babaların çocukları ile duyarlı bir şekilde ilgilenmeleri gibi konular yer aldı.

Konuşmacılar tarafından yapılan konuşmaların ardından, vatandaşların sorunları, düşünceleri, önerileri dinlendi ve çözümler için gerekli notlar alındı.

Sonraki toplantıların yeri, tarihi ve saatiyse, Pınarbaşı, Dumlupınar, Fatih, Sosyal ve Aydınlar Mahallesi sakinlerinin katılımıyla, Fatih İlköğretim Okulu Toplantı Salonu'nda 08 Şubat 2012 tarihinde, saat 14.00'de yapılacak. Üçüncü toplantı, Saray, Sahil, İşletme, Yeşilmezra ve Fuar Mahallesi sakinlerinin katılımıyla, Pekhan İş Merkezi taziye evinde, 22 Şubat 2012 tarihinde, saat 14.00'de, dördüncü toplantı, Karşıyaka, Cumhuriyet, Kale, Şirinevler, Bahçelievler, Kültür ve Esentepe Mahallesi sakinlerinin katılımıyla Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi'nde 07 Mart 2012 tarihinde, saat 14.00'de gerçekleştirilecek.

- BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tatvan'da Huzur Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu