Son Dakika Haberleri: Tavşan ve Keklik Avı Kapandı

Tavşan ve Keklik Avı Kapandı

8 yıl önce

Türkiye genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan tavşan ve keklik avı bu gün sona erdi.

Tavşan ve Keklik Avı Kapandı, System.String[]

Türkiye genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan tavşan ve keklik avı bu gün sona erdi. Yaban domuzu, çakal ve bazı su kuşlarının avlanması ise 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.


Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hayrettin Özcan, tavşan ile birlikte keklik avının da sona erdiğini, avcıların bundan sonra av yasağı konulan hayvanları avlamamalarını, aksi takdirde güvenlik birimleri tarafından yapılacak kontroller sonucunda haklarında yasal işlem yapılacağı uyarısında bulundu. Özcan, birinci grup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ile ikinci grup kuşlardan kum kekliği, kınalı keklik ve kaya kekliği avının sona erdiğini belirterek, "Pazar günü itibariyle tavşan ve keklik avı sona ermiştir. Avcı arkadaşlarımızdan yasaklara uymalarını, uymayanları uyarmalarını istiyoruz. Av hayvanlarının üreme mevsimi başlamıştır" dedi.


Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği Başkanı Özcan, üçüncü grup kuşlardan kaya güvercini, tahtalı, sakarmeke, sakarca kazı, yaban ördekleri, su çulluğu ile ikinci grup memelilerden yaban domuzu ve çakal avının ise 26 Şubat 2012 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:30 Kaynak: DHAİmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Olçok, Tamince kararından sonra Adalet Bakanlığına teşekkür etti