Tavşanlı'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Tavşanlı'dan Kısa Kısa

19.01.2012 12:20
Tavşanlı'dan Kısa Kısa, System.String[]

Tavşanlı Halk Eğitim Merkezinde yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantı yapıldı.

Tavşanlı Halk Eğitim Merkezinde yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantı yapıldı.

Kaymakam Numan Hatipoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ekiz, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İlçe Emniyet Amiri Serdar Kan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Jandarma Komutanlığı ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı toplantıda, ihtiyaç duyulan kurslar için iş birliği imkanları görüşüldü.

Toplantıda, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak ve meyve satıcılarına yönelik olarak sanitasyon ve hijyen kursu, hayvancılıkta verim artırıcı kurslar açılması, "Ana-Kız Okuldayız" okuma-yazma kampanyasının sürdürülmesi, okullarda vatandaşların bilgisayar eğitimine yönelik kurslar açılması konuları ele alındı.

-Kaymakam Hatipoğlu'ndan "istihdam" açıklaması

(fotoğraflı)

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, ilçede işsizlik sorununun çözümü için ihtiyaç duyulan iş alanlarına vasıflı eleman yetiştirilmesinin önemli olduğunu bildirdi.

Hatipoğlu, AA muhabirine, işsizlerin Mesleki Eğitim Merkezinde teknik, Halk Eğitim Merkezinde kültürel eğitim için imkan bulabileceğini söyledi.

İlçe İstihdam Kurulu aracılığıyla geleceğe dönük kalıcı çözümler üzerinde durduklarını belirten Hatipoğlu, "İşsizliğin çözümünün, insanlara iş aramak yerine, eleman ihtiyacı olan alanlarda eğitimle vasıflı elemanların artırılmasından geçtiğine inanıyoruz" dedi.

-Emekli din görevlisi Çağırtkan'dan Özden'e ziyaret

(fotoğraflı)

Tavşanlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ali İhsan Özden, emekli din görevlisi Mehmet Çağırtkan'ı makamında kabul etti.

Özden, kabulünde, 53 yıldır açılış, son olarak Ulu Cami'de görev yapan Çağırtkan'ın yıllardır fedakarca çalıştığını söyledi.

Esnaf adına hazırlanan hediyeyi Çağırtkan'a teslim eden Özden, "Mehmet hocamız yıllardır neredeyse her aileye bir şekilde hizmet etti ve geçtiğimiz yıl emekli oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu teşekkürümüz, bir görev sonu teşekkürü değildir. Çünkü biz hocamızın daha uzun yıllar hizmetini sürdüreceğine inanıyoruz" dedi.

Çağırtkan ise Tavşanlı halkına hizmet etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, öğrendiklerimi paylaşmayı ve yaymayı borç olarak gördüğünü dile getirdi.

-Ticaret ve Sanayi Odasında "İletişim ve Liderlik" semineri

(fotoğraflı)

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasında, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen proje kapsamında "İletişim ve Liderlik" konulu seminer verildi.

Oda Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitim uzmanı Dr. İrfan Mısırlı'nın verdiği seminere odaya bağlı işletmeciler, personel ve işletme yöneticilerinin katıldığını bildirdi.

Seminere katılımın yüksek olmasından memnuniyet duyduklarını belirten Aydın,

"Ticaretimizin her geçen gün zorlaştığını gördüğümüz için üyelerimizin elini güçlendirmek adına bu çalışmayı yürütüyoruz" dedi.

Dr. Mısırlı ise seminerde, iletişim, insan ilişkileri, sosyal davranışlar, kriz yönetimi, zaman yönetimi, liderlik ve iletişimle ilgili bilgi verdiğini kaydetti.

-Ana sınıfı öğrencilerine fotoğrafçılığı anlattı

(fotoğraflı)

Fotoğraf sanatçısı Gülben Şenyiğit, Özel Yıldız İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerine mesleğiyle ilgili bilgi verdi.

Okuldan yapılan yazılı açıklamaya göre, sanat dallarıyla ilgili eğitim programları kapsamında ana sınıfını ziyaret eden Şenyiğit, öğrencilerin fotoğraflarını çekerek, fotoğrafçılığı anlattı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Ana sınıfı öğretmeni Seher Sakin, öğrencilerin fotoğraf çektirdiğini, ancak bunu bir sanat dalı olarak düşünmediklerini belirterek, Şenyiğit'in sunumu sayesinde bunun farkına vardıklarını kaydetti.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tavşanlı'dan Kısa Kısa - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın