Tayland Bombacısı: Saldırıdan Sonra Beni Türkiye'ye Göndereceklerdi - Son Dakika

Tayland Bombacısı: Saldırıdan Sonra Beni Türkiye'ye Göndereceklerdi

09.10.2015 17:09
Tayland Bombacısı: Saldırıdan Sonra Beni Türkiye'ye Göndereceklerdi, System.String[]

Tayland'da en az 20 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı yapan bombacı konuştu.

Tayland'da en az 20 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı yapan bombacı konuştu. Bilal Mohammad adlı vatandaş, avukatına, bombayı patlattığı takdirde kendisine Türkiye'ye göndereceklerine dair söz verildiğini söyledi. Ailesinin Türkiye'de olduğunu belirten bombacı, eylemi neden yaptığını dair herhangi bir açıklama ise yapmadı.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta Ağustos ayında Erawan Tapınağı'na yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 20'den fazla kişi hayatını kaybetmiş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı. Patlamadan sonra olayın faili yakalanmış ve Bilal Mohammad adlı şahsın üzerinden sahte Türk pasaportu çıkmıştı. Mohammad'ın avukatı Choochart Kanphai, geçen hafta yaptığı açıklamada müvekkilinin Çin Uygurlarından olduğunu söylemişti. Kanphai basına bugün yaptığı açıklamada ise müvekkilinin Abdullah Abdurrahman adlı kişiden 16 Ağustos tarihinde emri aldığını aktardı. Kanphai, sahte Türk pasaportunda Adem Karadağ olarak ismi geçen müvekkiline, Malezya üzerinden Türkiye'ye götürüleceğine dair söz verildiğini belirtti.

Öte yandan Mohammad'ın, Çin'den Tayland’a daha sonra Malezya üzerinden aile ve akrabalarının bulunduğu Türkiye'ye gitmeyi hedeflediği kaydedildi. Avukat Kanphai, patlamanın arkasındaki nedeni hâlâ öğrenemediğine dikkat çekti. Kanphai, müvekkili ile iki hafta sonra tekrar görüşeceğini, bu zaman diliminde ise Mohammad'ın Türkiye'deki ailesi ile iletişime geçmeye çalışacağını sözlerine ekledi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Tayland Bombacısı: Saldırıdan Sonra Beni Türkiye'ye Göndereceklerdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Yunanistan'ın "Oruç Reis" iftiralarına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt: Kıta sahanlığı dahilinde Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı