Tayland'da 3 kişiyi katleden eski asker, 15 saat boyunca devam eden operasyonla etkisiz hale getirildi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Tayland'da 3 kişiyi katleden eski asker, 15 saat boyunca devam eden operasyonla etkisiz hale getirildi

23.03.2023 15:45

Tayland'da eski asker olduğu öğrenilen 29 yaşındaki Anuwat Waenthong, evinin bulunduğu sokakta silahıyla etraftakilere mermi yağdırdı. Aralarında ilçe valisinin de bulunduğu 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıda 3 kişi ise yaralandı. Saldırgan, 15 saat süren ikna çabalarının sonuç vermemesi üzerine gerçekleştirilen silahlı operasyonla etkisiz hale getirildi.

Tayland'ın Phetchaburi eyaletinde dün öğle saatlerinde eski asker olduğu öğrenilen 29 yaşındaki Anuwat Waenthong evinin bulunduğu sokağı kan gölüne çevirdi. Saldırganın çevresine ateş açması sonucu aralarında ilçe valisinin de bulunduğu 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı.

Tayland'da 3 kişiyi öldüren eski asker, 15 saat süren operasyonla etkisiz hale getirildi

POLİSİN TEMKİNLİ YAKLAŞTIĞI SALDIRGAN UYARILARA ALDIRIŞ ETMEDİ

Waenthong'u yakalamak için polis tarafından operasyon başlatıldı. Askerlik eğitimi almış olması ve atıcılık sporuyla ilgilenmesi nedeniyle polisin temkinli yaklaştığı saldırgan, saatler süren silah bırakma uyarılarına aldırış etmedi.

Tayland'da 3 kişiyi öldüren eski asker, 15 saat süren operasyonla etkisiz hale getirildi

15 SAAT SONUNDA EVE SİLAHLI BASKIN DÜZENLENDİ

Özel operasyonla ilgili açıklamada bulunan polis amiri Thanayut Wuthiratanayong, saldırganın teslim olmasına yönelik 15 saat süren ikna etme çabalarının sonuç vermemesi üzerine daha fazla can kaybını önlemek amacıyla silahlı operasyon kararı alındığını ifade etti. Tayland özel harekat ekipleri yerel saatle 04.00 sıralarında saldırganın bulunduğu eve silahlı baskın düzenledi. Kısa süreli çatışma sonunda saklandığı evin ikinci katında etkisiz hale getirilen saldırganın üzerinde çok sayıda mermi ele geçirildi.

Tayland'da 3 kişiyi öldüren eski asker, 15 saat süren operasyonla etkisiz hale getirildi

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Anuwat Waenthong'un, dün sabah saatlerinde uyuşturucu suçuyla bağlantılı bir mahkemesi olduğu ve buna bağlı olarak sinir krizi geçirdiği iddia edilmişti. Bulunduğu sokakta etrafa rastgele ateş açarak bir motorlu kuryeyi ve daha sonra rehin aldığı evdeki iki kişiyi öldüren Waenthong, gün boyu etrafa ateş açmaya devam etmişti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Tayland'da 3 kişiyi katleden eski asker, 15 saat boyunca devam eden operasyonla etkisiz hale getirildi - Son Dakika


Advertisement