Taylandlı Chutikarn Mamang Müslüman Olarak Büşra İsmini Aldı - Son Dakika

Taylandlı Chutikarn Mamang Müslüman Olarak Büşra İsmini Aldı

22.01.2018 13:15
Taylandlı Chutikarn Mamang Müslüman Olarak Büşra İsmini Aldı

Tayland vatandaşı ve Budist olan 25 yaşındaki Chutikarn Mamang, Müslümanlığı Allah’ın tek olduğunu öğrendiği için seçtiğini söyleyerek Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve Büşra ismini aldı.

Tayland vatandaşı ve Budist olan 25 yaşındaki Chutikarn Mamang, Müslümanlığı Allah'ın tek olduğunu öğrendiği için seçtiğini söyleyerek Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve Büşra ismini aldı.

Kayseri İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida törenine, İl Müftüsü Şahin Güven, Tayland vatandaşı Chutikarn Mamang ve eşi Abdullah Çiçek ve ailesi katıldı. Törende İl Müftüsü Şahin Güven, İslamiyet hakkında bilgiler verdi. Güven, "İslam dini tek olan Allah'a inanmak ve onun göndermiş olduğu peygamberlere inanmak ile başlar" dedi. İl Müftüsü'nün anlattıklarını Abdullah Çiçek eşine tercüme etti.

Chutikarn Mamang, İl Müftüsü'nün dediklerini tekrarlayarak Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müslüman olarak Büşra ismini alan Taylandlı Cuhtikarn Mamang, "Allah'ın tek olduğunu ve her şeyi Allah'ın yarattığını öğrendim. Bu yüzden Müslümanlığı tercih ettim. Tek tanrı olduğu için Allah'ın varlığını biliyorum. Şuan her şeyi merak ediyorum ve Allah'ın gönderdiği kitapları okuyup öğrenmek istiyorum" diye konuştu.

Törende İl Müftüsü Şahin Güven, Büşra'ya Arapta ve İngilizce hazırlanmış Kur'an-ı Kerim hediye etti. - KAYSERİ

Başkan Büyükkılıç, ANDA Kayseri ekibini ağırladı Başkan Büyükkılıç, ANDA Kayseri ekibini ağırladı Cumhuriyet Başsavcısı Akın'dan KGC'ye veda ziyareti Cumhuriyet Başsavcısı Akın'dan KGC'ye veda ziyareti Özhaseki ailesinin acı günü Özhaseki ailesinin acı günü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Taylandlı Chutikarn Mamang Müslüman Olarak Büşra İsmini Aldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement