Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu - Son Dakika

Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu

22.01.2018 13:25
Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu

KAYSERİ'de uluslararası ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Taylandlı Chutikarn Mamang (25), düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu.

KAYSERİ'de uluslararası ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Taylandlı Chutikarn Mamang (25), düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu. Taylandlı Chutikarn, 'Büşra' ismini aldı.

Erciyes Üniversitesi Uluslararası Ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Chutikarn Mamang, Kayseri'de tanıştığı Abdullah Çiçek ile nişanlandı. Budizme inanan Chutikarn Mamang, Müslüman olmaya karar verdi. İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida törenine nişanlısı Abdullah Çiçek ile gelen Chutikarn Mamang, İl Müftüsü Doç.Dr Şahin Güven'in İslam dini ile ilgili verdiği bilgileri dinledikten sonra Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Yapılan duaya el açan Büşra, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk askerinin muzaffer olması dileğine de "Amin" dedi.

'Büşra' ismini alan Taylandlı genç kadına, İngilizce Kuran-ı Kerim ve dini kitaplar hediye edildi. Büşra, "Allah'ın varlığını hissediyordum. Bunu Türkiye'de bulunduğum zaman içinde daha çok hissettim.  Müslümanlığa geçtim ve Büşra ismini aldım. İslam dini ile ilgili her şeyi merak ediyorum ve bu merakımı okuyacağım dini kitaplarla gidereceğim" dedi.

- Kayseri

KILIÇDAROĞLU: İSLAM DÜNYASININ TEMEL PROBLEMLERİNİN TEK ÇÖZÜMÜ ADALETTİR KILIÇDAROĞLU: İSLAM DÜNYASININ TEMEL PROBLEMLERİNİN TEK ÇÖZÜMÜ ADALETTİR Kayseri Bilim Merkezi, Konya Bilimfest'te ilgi odağı oldu Kayseri Bilim Merkezi, Konya Bilimfest'te ilgi odağı oldu Kayseri 1.Amatör Küme: Küme düşen 17 takım belli oldu Kayseri 1.Amatör Küme: Küme düşen 17 takım belli oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement