TBMM Başkanı Cemil Çiçek Bakü'de - Son Dakika

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Bakü'de

26.11.2012 15:16
TBMM Başkanı Cemil Çiçek Bakü'de, System.String[]

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KEİPA Genel Kurul Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Genel Kurul Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

Çiçek ve beraberindeki heyeti, Haydar Aliyev Havalimanı'nda Azerbaycan Meclis Başkan Yardımcısı Ziyafet Askerov ve Türkiye'nin büyükelçilik yetkilileri karşıladı.

Havalimanında açıklama yapan Çiçek, Karabağ konusunda Türkiye'nin tavrının net ve kesin olduğunu belirterek, "Türkiye dış politikasında önemli yerlerden birini Kafkas ve onun içinde Karabağ sorunu geliyor. Maalesef, çok uzun zamandır kardeş Azerbaycan'ın topraklarının yüzde 20'si Ermeniler tarafından işgal edildi. Türkiye tüm alanlarda bu haksızlığı ve işgali dile getirmekte, hızlı bir şekilde Azeri kardeşlerimizin kendi topraklarına dönmesini sağlayacak girişimler göstermektedir. Kafkasya'da barışın sağlanması bu haksız işgalin sona ermesine bağlıdır. Türkiye bunu her yerde ifade ediyor. Dolayısıyla, bu bizim için yeni bir mesele değil. Azerbaycan toprakları işgal edilen günden Türkiye'nin tavrı budur. Bunda da en ufak bir değişiklik sözkonusu değildir" şeklinde konuştu.

Yarın gerçekleşecek KEİPA toplantısı öncesinde bugün çeşitli temaslarda bulunacak olan Çiçek, ilerleyen saatlerde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le bir görüşme gerçekleştirecek.

Çiçek'in ayrıca Türk ve Azeri iş adamları ile de bir araya gelmesi planlanıyor. - BAKÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Bakü'de

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya TBMM Başkanı Cemil Çiçek Bakü'de - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Uzman isim Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye'de ilk kez oldu Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Dağlık Karabağ'da 3. kez ateşkesi bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan itiraf: Yine koruyamadık